دوشنبه, 23 دی 1398 06:38

تقی حجازی: در شرایط امروز، تولیدکنندگان جهادگران اقتصادی محسوب می شوند مطلب ویژه

تقی حجازی درجلسه تولیدکنندگان و صادرگنندگان گلاب و عرقیات با معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کاشان ، با بیان اینکه تولید گل، گلاب و عرقیجات کاملا بومی است، اظهار داشت: ما وقتی صنعت و تولیدمان می تواند پایدار باشد که منافع آن همه جامعه را در بر بگیرد و بر همین اساس خوشبختانه صنعتگران ما به این نتیجه رسیدند که موضوعات مطرح شده باید منافع جامعه را در بر بگیرد.

رئیس انجمن گل سرخ منطقه کاشان ضمن تاکید بر حمایت بیش از پیش مسئولان از تولیدکنندگان و صاحبان صنایع ابراز داشت: در شرایط امروز، تولیدکنندگان جهادگران اقتصادی محسوب می شوند و بر همین اساس مسئولان باید تمام تلاش خود را در رفع مشکلات آنان به کار بگیرند.

وی ضمن انتقاد از رفتار برخی مسئولان در مواجه با تولیدکنندگان گلاب و عرقیجات گیاهی گفت: امیدواریم با حُسن خلق مسئولان بتوانیم مشکلات این حوزه را هر چه زودتر برطرف کنیم و دغدغه های این قشر زحمتکش به حداقل کاهش پیدا کند.

مسعود صباغیان با بیان اینکه خوشبختانه با معاونت جدید غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کاشان بسیاری از مشکلات برطرف شده است، اظهار داشت: متاسفانه در صنف تولیدکنندگان گلاب و عرقیجات استفاده از گلاب مصنوعی بسیار رواج پیدا کرده است.

وی با بیان اینکه متاسفانه می توان ادعا داشت 70 درصد گلاب های موجود در بازار اسانس است، افزود: متاسفانه استفاده از گلاب مصنوعی در صنعت گل و گلاب بسیار متداول است و بر همین اساس باید ساز و کاری اندیشیده شود چراکه وضعیت موجود تحت الشعاع قرار می گیرد.

این تولیدکننده گلاب و عرقیجات گیاهی ضمن انتقاد از برخی بی مهری های مسئولان و هتک حرمت تعداد معدودی از آنان ابراز داشت: از مسئولان تقاضا داریم تا با لطف و عنایت بیشتری به تولیدکنندگان در بخش گلاب و عرقیجات گیاهی توجه کنند و به مشکلات آنان توجه بیشتری داشته باشند.

منطقه کاشان به شهر گل و گلاب معروف است و افراد بسیاری نیز در این منطقه به تولید گل، گلاب و عرقیجات گیاهی مشغول هستند و باکیفیت ترین محصولات را در این حوزه تولید و حتی به سایر کشورها صادر می شود.

تولیدکنندگان در این حوزه با مشکلات مختلفی دست و پنجه نرم می کنند و بر همین اساس در حوزه صادرات، تولید و دیگر حوزه های مختلف مشکلاتی گریبان گیر آنان است در حالی که تولید این محصول کاملا بومی بوده و هیچ نیازی به خارج از کشور ندارد.

خواندن 737 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.