اخبار اقتصادی و صنعتی

بر حسب اطلاع معاونت بین الملل اتاق ایران، پورتال تجاری آنلاین مناقصات محصولات کشاورزی بین ایران و روسیه با هدف ایجاد امکان خرید مستقیم محصولات کشاورزی از تولیدکننده کشور مقابل، به آدرسir.agroworld.trade آماده ثبت نام شرکت های ایرانی در سایت و برگزاری مناقصات مستقیم بین دو کشور است.
طبق نامه معاونت توسعه بازرگانی و صنایع کشاورزی وزارت جهادکشاورزی به پیوست متن تعهدنامه محضری جدید جهت دریافت از متقاضیان ارز رسمی برای واردات ارسال می گردد.لازم به توضیح است از این تاریخ به بعد متن تعهدنامه پیوستی جایگزین متن قبلی شده و بصورت محضری از متقاضیان دریافت گردد.
بنابر نامه واصله از سازمان صمت استان اصفهان در خصوص نحوه بررسی درخواست تسهیلات واحدهای صنعتی بالای 100 نفر اشتغال با رعایت موارد در طرح رونق مبنی براینکه فاقد بدهی معوق و چک برگشتی باشند مورد لحاظ قرار خواهد گرفت.  
بر حسب اطلاع معاونت بین الملل اتاق ایران، چهارمین نشست دو جانبه (B2B) خریداران و فروشندگان توسط شورای توسعه صادرات محصولات نساجی ابریشم مصنوعی و ترکیبی هند 30 مرداد تا یک شهریورماه 98 در شهر بمبئی برگزار می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر به سایتwww.srtepc.in مراجعه نمایید.
معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه از راه‌اندازی و شروع به کار سامانه حمایت از فعالان اقتصادی با عنوان «حامی» خبر داد. قوه قضاییه در یکی از تازه‌ترین اقداماتش، سامانه‌ای با عنوان حمایت حقوقی-قضایی از سرمایه‌گذاری مشروع راه‌اندازی کرده که قرار است محلی برای حفاظت و حمایت…
بر اساس اعلام وزارت صنعت، معدن و تجارت، بسته تسهیل واردات مواد اولیه و واسطه ای بخش تولید از محل ارز حاصل از صادرات تهیه، تایید و ابلاغ شده است که بر اساس آن بررسی درخواست متقاضیان مشمول این بسته در یک روز و حذف سقف و سابقه برای آنها…
بر حسب اطلاع معاونت بین الملل اتاق ایران، دولت تاجیکستان با هدف معرفی امکانات صادرات و سرمایه گذاری، شرکای تجاری و فهرست کالاهای صادراتی و وارداتی آن کشور، اقدام به راه اندازی پورتال جامع تجاری تاجیکستان به آدرس www.tajtrade.tjنموده است.
بر حسب اطلاع معاونت بین الملل اتاق ایران، اطلاعات فنی مربوط به پیشنهاد تجاری هلدینگ بلاروسی "گرادنو میاسو مال پروم" برای صادرات محصولات غذایی شامل شیرخشک، کره، گوشت گاو یخ شده، سبوس، نشاسته پودری، آبمیوه، انواع کنسرو سبزیجات اطلاع رسانی شده که در زیر آمده است. علاقمندان می توانند برای…
صفحه1 از19