اخبار اقتصادی و صنعتی

باستناد نامه شماره 131/1/22588 مورخ 98/05/10 سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خراسان جنوبی مبنی بر معرفی برندهای صادراتی مطرح و درخواست صیانت از آن ها در بازار افغانستان و حسب اطلاع واصله درخصوص اهتمام رایزنی بازرگانی برای پایش مستمر ثبت برندهای ایرانی و ممانعت از سوء استفاده از این…
براساس نامه واصله از دفتر نساجی، پوشاک و سلولزی در خصوص گزارشی از بررسی وضعیت صنعت نساجی ازبکستان تهیه شده توسط سازمان توسعه تجارت جهت اطلاع فعالان اقتصادی به پیوست خبر می باشد.
بر اساس اعلام رایزن بازرگانی جمهوری اسلامی ایران در بغداد، بر اساس اعلام وزارت کشاورزی عراق مبنی بر کمبود سیب زمینی محلی در مقطع جاری و با هدف حفظ تعادل وضعیت بازار داخلی، ممنوعیت واردات سیب زمینی به عراق از تمامی گذرگاهها از 30 مرداد98 ابلاغ شده و امکان صادرات…
بر اساس اعلام رایزن بازرگانی در بصره، کلیه شرکتهای ایرانی جهت استفاده از ضمانت بانکی می توانند به شعب تهران مراجعه و نسبت به انجام امور ضمانت نامه اقدام و این شعبه نیز معادل آن را در بصره جهت ارائه به کارفرمایان دولتی آن کشور صادر کند.
کشتارگاه های مجاز مغولستان جهت صادرات گوشت منجمد و تازه که مور تایید سازمان خدمات دامپزشکی این کشور می باشد. به شرح جدول زیر اعلام گردید.
این فراخوان توسط سازمان صنعت ، معدن و تجارت و با همکاری انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان  برگزار می شود. علاقمندان جهت ثبت نام و شرکت در همایش به آدرس اینترنتی http://esfand9th.ir مراجعه کنند.
طبق اطلاع واصله از وزارت امور خارجه، وزارت کشاورزی اقلیم کردستان عراق طی اطلاعیه ای رسمی واردات گوجه فرنگی به اقلیم را در چارچوب سیاست حفظ و حمایت از محصولات کشاورزی تولید داخل از اول سپتامبر برابر با 10 شهریور 1398 ممنوع اعلام نموده است.
بر اساس اعلام اتاق خرمشهر، با پیشنهاد این اتاق، پیگیری سازمان منطقه آزاد اروند و روسای وقت و حال اتاق آبادان و حمایت نمایندگان مجلس، کد واردات به مرز بین المللی شلمچه برای واردات کالا از کشور عراق توسط گمرک جمهوری اسلامی ایران داده شده که برای استفاده از فرصت…
صفحه1 از24