آئین نامه ها

 بر اساس اعلام اتاق ایران، اصلاحات کتاب مقررات صادرات و واردات سال 1400 ابلاغ شده که جزئیات آن در زیر آمده است.
بر اساس اعلام اتاق ایران، کمیسیون حمل و نقل و لجستیک اتاق ایران توافق حاصل شده با سازمان بنادر و دریانوردی در راستای شفاف سازی، تسهیل وصول و هدفمند نمودن تخفیفات مترتب به کالاهای کانتینری صادراتی را اطلاع رسانی کرده که در زیر آمده است.  
اصلاحات 140 ردیف تعرفه از کتاب مقررات صادرات و واردات سال 1399 از سوی دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صنعت، معدن و تجارت ابلاغ شد. تصویب‌نامه هیات وزیران مورخ 16 دی‌ماه 1399، اصلاحات 140 ردیف تعرفه شامل کاهش سود بازرگانی، تفکیک، ایجاد، حذف و اصلاح شرح ردیف تعرفه و…
بر اساس اعلام اتاق ایران، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران "مهلت های تعیین شده برای انتقال ارز، ارائه اسناد حمل و ارائه پروانه گمرکی ورود و ترخیص کالا" را اطلاع رسانی کرده که جزئیات آن در زیر آمده است.
صفحه اختصاصی قانون جدید چک با هدف اطلاع رسانی و آموزش محتوای قانون جدید صدور چک به عموم مردم در پایگاه اطلاع رسانی بانک مرکزی ایجاد شده است.  اعضای محترم گرامی می توانند با مراجعه به آدرس www.cbi.ir/page/20914.aspx  به این صفحه دسترسی داشته باشند.
چهل و هفتمین جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا، چهار مصوبه مهم اقتصادی داشت که مشروح آن در ذیل آمده است:
ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز "بررسی ابهامات ضمانت اجرایی تبصره 4 ماده 18 قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز در رابطه با ثبت اطلاعات واحدهای نگهداری کالا در سامانه جامع انبارها" را اعلام کرد.  
بنابراعلام اتاق ایران و با عنایت به با عنایت به صدور بخشنامه شماره 11 جدید سازمان تأمین اجتماعی که به موجب آن بارنامه های حمل ونقل داخلی مشمول 7/8 درصد حق بیمه می گردید و اجرای آن نیز موجب تحمیل هزینه بی مورد و غیر موجهی به فعالان اقتصادی میشد…
صفحه1 از12