شنبه, 12 بهمن 1398 16:45

خودکفائی ۱۰۰ در صدی تولید قطعات ماشین آلات نساجی مطلب ویژه

چهارمین جلسه کمیسیون (صنعت ،معدن ،بهبود فضای کسب و کار و بانکها ) اتاق بازرگانی کاشان با موضوع شناسایی توانائیها و ظرفیتهای سازندگان و تولیدکنندگان قطعات ماشین آلات نساجی با حضور فعالان این حوزه تشکیل گردید.

در این جلسه سید رضا لاجوردی ریاست کمیسیون با اشاره به وضعیت موجود کشور افزود: منطقه کاشان دومین تولیدکننده فرش ماشینی در جهان محسوب می شود به نحوی که نام و آوازه این منطقه با فرش ماشینی در هم آمیخته شده است و آن را به قطب تولید فرش ماشینی کشور تبدیل کرده است.

وی گفت: برخی از تامین کننده قطعات فرش ماشینی تمام تلاش خود را برای ادامه فعالیت و عدم تعطیلی واحدهای تولیدی به کار گرفتند و خوشبختانه با وجود تمامی مشکلات و محدودیت ها پویایی و نشاط در حوزه فرش ماشینی کاشان به قوت خود باقی است.

سید رضا لاجوردی اظهار کرد: تحریم های اعمال شده بی تاثیر نبوده است اما غیرت آنان اجازه نداده که در تولید و رونق بخشی به این صنعت در کاشان خللی وارد شود و از راه های مختلف این صنعت را سراپا نگه داشتند.

وی گفت :تحریم نساجی ایران نیز یکی از تحریم های آمریکایی علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی است اما تولیدکنندگان کاشانی در این بخش تمام تلاش خود را در بی اثر کردن این تحریم ها به کار گرفتند.

محمود تولایی رئیس اتاق کاشان با اشاره به شرایط فعلی افزود: شرایط برای ماشین سازی مناسب نیست و تامین قطعات در داخل به مراتب راهکاری بهتر است زیرا در دروان توسعه نیستیم بدنبال بقا و حفظ وضعیت موجود هستیم.

وی گفت: اعتقاد دارم با تامین قطعات ممکن و توانمندی های موجود خواهیم توانست از توقف چرخه تولید فرش ماشینی جلوگیری کنیم.

محمود تولایی با تاکید بر مشارکت و همیاری تمامی تامین کنندگان اظهار کرد: قدرت بخش خصوصی بدست تمامی کسانی است که از تامین مواد اولیه فرش ، تولید، تامین و نگهداری این صنعت هستند.

سید علی دیانت با اشاره به شرایط موجود افزود: ما یقین داریم از این شرایط عبور خواهیم کرد و ابرهای تیره کنار خواهد رفت و روشنی خواهد ماند و این شرایط فقط حضور افراد موثر را می طلبد.

وی افزود: تحریم ها تا کنون تمام تلاش خود را برای توقف ما انجام داده اند ولی با وجود همه این محدودیت ما به راه خود ادامه داده ایم و از این پیچ تاریخی هم خواهیم گذشت.

خواندن 1050 دفعه آخرین ویرایش در یکشنبه, 13 بهمن 1398 13:19