پنج شنبه, 03 بهمن 1398 03:26

تحریم نساجی و راهکارها مطلب ویژه

مسعود ابریشمی در دومین جلسه بازرگانی، تجارت خارجی و گمرک اتاق کاشان با اشاره به  تحریم صنعت نساجی ایران و فرصت 90 روزه باقیمانده برای انجام معاملات  توسط وزارت خزانه‌داری آمریکا اظهار کرد: نساجی یک صنعت پرکاربر بوده و آمریکا با هدف قراردادن  این صنعت به دنبال تعطیلی واحدهای تولیدی و ایجاد تنش های اجتماعی در ایران است.  

رئیس کمیسیون بازرگانی اتاق کاشان افزود: در شرایط کنونی باید در بخش تولید و بازرگانی هوشمندانه عمل کنیم که این مقوله همکاری کامل وزارت صمت و بانک مرکزی را می طلبد .

مسعود ابریشمی گفت: در کوتاه مدت بدنبال تسهیل در ورود بیشتر مواد اولیه باشیم و در دراز مدت بدنبال مواد جایگزین باشیم.

محمود تولائی رئیس اتاق کاشان بالاترین تعداد صنعت در منطقه در حوزه نساجی بوده و باید تنشهایی که ممکن است با این موضوع پیش بیاید را برطرف نمائیم . وی افزود: منابع مالی برای خرید بیشتر در بخش تولید باید تامین گردد.

وی گفت: زمانی کنونی ، زمان  بقاست نه توسعه، متاسفانه شرکت های پتروشیمی با افزایش قیمت 30 درصدی مواد P.P که کاملا محصول داخلی کشورمان است ، باعث افزایش قیمت محصولات شده و در این شرایط باید همه به بخش نساجی کمک کنند.

محمود تولایی از مشکلات مربوط به ثبت سفارش و تامین منابع مالی  سخن گفت و افزود: با توج به فرصت کم باقیمانده و طولانی بودن سیکل ثبت سفارش ، تولیدکنندگان با مشکلات زیادی روبرو هستند که با تسهیل در این امور می توانیم به این بخش تولید کمک کنیم.

خواندن 493 دفعه آخرین ویرایش در پنج شنبه, 03 بهمن 1398 14:18

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.