پنج شنبه, 28 آذر 1398 00:11

صادرات فرش ماشینی به کشور قزاقستان بدون تعرفه گمرکی مطلب ویژه

اسخت اوزربای چهارشنبه‌شب در دیدار با هیات نمایندگی اتاق بازرگانی کاشان گفت: با اجرایی شدن توافقنامه تجارت آزاد بین ایران و اتحادیه اقتصادی اوراسیا، زمینه های تجارت کالا و خدمات بین ایران و پنج کشور عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا شامل روسیه، قزاقستان، بلاروس، ارمنستان و قرقیزستان فراهم شده است.

وی افزود: فرش ماشینی از جمله محصولاتی است که صادرات آن به کشور قزاقستان تعرفه گمرکی ندارد.

سفیر قزاقستان در ایران گفت: قزاقستان می تواند در شرایط کنونی بازار خیلی خوبی برای تولیدکنندگان فرش کاشان باشد چون از نظر سلیقه و زیبایی شناسی به نیاز بازار جواب می‌دهد.

وی بیان کرد: توانایی مالی و قدرت خرید مردم قزاقستان در حال بالا رفتن است و از این رو بیشتر به دنبال کالاهایی با کیفیت مناسب هستند و این زمینه خوبی برای همکاری دو کشور می باشد.

 اسخت اوزربای گفت: باتوجه به اینکه قزاقستان از نظر فرهنگی شباهت‌هایی با ایران دارد و در هر خانه‌ای بسته به توان مالی افراد از فرش استفاده می‌شود.

وی با اشاره به آمادگی سفارتخانه برای تسهیل زمینه تقویت همکاری‌های اقتصادی بین دو کشور تشریح کرد: سیاست دولت قزاقستان اجرای برنامه ویژه‌ای برای تشویق احداث صنایع در داخل کشور است تا تقویت واردات که به نسبت موفق هم بوده است.

سفیر قزاقستان در ایران ادامه داد: کاشان نه تنها ظرفیت بالایی در زمینه فرش دارد بلکه از تولیدات صنعتی متفاوتی برخوردار شده و این عامل مثبتی برای توسعه روابط دوجانبه به شمار می‌رود.

وی همچنین یادآور شد: کاشان جزو مهمترین مراکز صنعتی در جمهوری اسلامی ایران است و قزاقستان به عنوان کشور دوست، برادر و همسایه نزدیک می‌تواند از این ظرفیت‌های بالای موجود بیشتر استفاده کند.

خواندن 782 دفعه آخرین ویرایش در شنبه, 30 آذر 1398 12:58

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.