یکشنبه, 07 مهر 1398 14:20

جزییات ساخت ساختمان جدید گمرک کاشان مطلب ویژه

رییس اتاق کاشان در حاشیه جلسه صادرکنندگان منطقه با مدیر کل گمرک استان اصفهان اظهار داشت:پس از سالها پی گیریهای این اتاق برای ایجاد ساختمان گمرک کاشان به ثمر نشست.
تولایی جایگاه گمرک کاشان را رتبه شانزدهم کشور برشمرد و گفت: پی گیریهای اتاق بازرگانی سبب شد تا دو قطعه زمینی برای ساخت گمرک در کاشان در نظر گرفته شود و با حضور وزیر به زودی عملیاتی شود.
 وی با بیان اینکه 20 هکتار زمین برای  کمرک کاشان در مسیر جاده کاشان  بادرود و در شهرک صنعتی امیرکبیر  اختصاص داده شده است گفت :کاشان از نظر  صادرات مقام  شانزدهم را در کشور دارد که جایگاه خوبی است و امیدواریم با ساخت گمرک واردات در جایگاه بهتری نیز قرار بگیرد.
همچنین مديركل گمرك اصفهان گفت: شش  ماهه امسال بیش از  سه میلیون و 769هزار تن کالا به ارزش یک میلیارد و 298میلیون ریال به مقصد بیش از90کشور جهان از این استان صادر شده است.
 رسول کوهستانی ارزش کالاهای صادر شده را 18درصد و وزن آن را43 درصد بیشتر ازمدت مشابه پارسال بیان کردو افزود: استان اصفهان با داشتن توانمندي هاي گوناگون توليدي، كشاورزي، صنايع تبديلي و صنايع دستي در كشور از مهمترين استان ها در زمينه صادرات كالا محسوب مي شود.
وی،آهن وفولاد، محصولات پتروشیمی، فرش و محصولات شیمی آلی را عمده کالاهای صادراتی این استان به خارج از کشور برشمرد و گفت: عراق، افغانستان، امارات متحده عربي، پاكستان و عمان کشورهای هدف صادرات کالاهای استان اصفهان هستند.
مديركل گمرك اصفهان افزود: همچنین  طی همین مدت بیش از59 هزار تن به ارزش 248 میلیون  دلار به گمرك اصفهان وارد شده واردات  به استان اصفهان داشته ایم که این میزان از نظر  وزنی 80 درصد و  از نظر ارزشی 67 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل می باشد.
خواندن 251 دفعه آخرین ویرایش در یکشنبه, 07 مهر 1398 21:06

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.