دوشنبه, 27 اسفند 1397 04:47

اطلاعیه در خصوص بررسی و حل و فصل موانع و مشکلات رویه ی واردات در مقابل صادرات

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

به اطلاع اعضای محترم اتاق ایران می­رساند که پیرو نشست­های برگزار شده از طرف کمیته ­ی بررسی و حل و فصل موانع و مشکلات رویه­ ی واردات در مقابل صادرات از طرف اتاق ایران و با حضور نمایندگانی از وزارت صنعت، معدن و تجارت؛ بانک مرکزی؛ وزارت جهاد کشاورزی؛ و گمرک ایران نتایج چهارگانه­ ی زیر حاصل شده است. لذا خواهشمند است در صورت بروز مشکلات و موانع در هر یک از حوزه­ های ذیل مراتب را با ارائه­ ی مدارک و مستندات مربوطه به صورت مکتوب با معاونت فنی و خدمات بازرگانی اتاق ایران طرح نمایند تا امکان پیگیری موردی از طریق اتاق ایران حاصل گردد.

  1. در راستای تسریع فرایند بازگشت ارز حاصل از صادرات به چرخه ­ی اقتصادی کشور و نیز روان­سازی رویه­ ی واردات در مقابل صادرات، محدودیت­های سقف و سابقه برای واردات اقلام اولویت­ دار توسط صادرکنندگان برداشته شده است. شایان ذکر است واردات توسط واحدهای تولیدی نیز مشمول شروط یادشده نمی­ باشد. در ضمن واردات برخی از اقلام مانند گوشی تلفن همراه، لاستیک و... توسط واحدهای تجاری نیز از رعایت شروط مذکور مستثنی هستند.
  2. کالاهای مشمول گروه 2 کالایی که در گمرکات اجرائی موجود است، در صورت منقضی شدن مدت زمان اعتبار ثبت سفارش، بدون نیاز به تمدید ثبت سفارش قابل ترخیص می­باشند.
  3. صادرکنندگانی که قیمت­های پایه ­ی صادراتی­ شان با توجه به شرایط حاکم بر اقتصاد، تولید و تجارت کشور بالاتر از قیمت فروش محصولاتشان در بازارهای هدف صادراتی می­ باشد و متقاضی بازنگری و اصلاح قیمت­های پایه ­ی صادراتی هستند، درخواست­های خود را به همراه اسناد و مدارک مربوطه از طریق تشکل­های ذیربط به اتاق ایران ارسال نمایند.
خواندن 196 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.