پنج شنبه, 23 اسفند 1397 06:57

در نشست واردکنندگان مواد اولیه نساجی با رایزن بازرگانی بنگلادش مطرح شد:

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

محمود تولائی روز چهارشنبه در حاشیه نشست رایزن بازرگانی بنگلادش با جمعی از واردکنندگان مواد اولیه نساجی با اشاره به پیگیری صاحبان صنایع کاشان برای رفع مشکلات بازرگانی مربوط به مواد اولیه اظهار کرد: افزایش درصد کارمزد پرداخت و نقل و انتقال مالی از مهمترین مشکلات برخی از تولیدکنندگان صنایع نساجی خصوصا صنعت فرش ماشینی این منطقه می باشد.

وی افزود: بخش بزرگی از مشکلات تجاری مربوط به محصول جوت (کنف) با پیگیری رایزن بازرگانی سفارت بنگلادش در تهران قابل حل است و بخشی از مشکلات مربوط به واردات این محصول نیز باید با اتخاذ ساز و کار مناسب از سوی مسوولان بویژه بانک های بنگلادش پیگیری شود.

در ادامه رایزن بازرگانی سفارت بنگلادش در تهران، بیشتر مشکلات تجاری کشور را در زمینه نقل و انتقالات مالی دانست و اضافه کرد: برقراری کانال مالی بین ایران و بنگلادش از موضوع های مهمی است که باید پیگیری شود.

وی افزود: حجم مبادلات بنگلادش و ایران پس از افزایش تحریم ها از سالانه یکصد میلیون دلار به حدود60 درصد کاهش یافته است که درصددیم مشکلات موجود را بررسی و برای افزایش حجم روابط تجاری دو کشور، راه حل مناسبی پیدا کنیم.

وی گفت: این منطقه  به عنوان یکی از مراکز مهم تولید فرش ماشینی و واردکننده مهم جوت (نخ کنفی) و بنگلادش نیز نخستین کشور صادرکننده این محصول در جهان است و همین امر می تواند مبدائی برای افزایش مبادلات تجاری دو طرفه باشد.

محمد صبور حسین در باره پیشنهاد اعزام یک هیات از بنگلادش به کاشان نیز گفت: این هیات متشکل از مسوولان بانک ها و تولیدکنندگان جوت می توانند با حضور در کاشان و مذاکره با واردکنندگان این محصول، برای مشکلات موجود راه حل پیدا کنند.

وی همچنین با اشاره به کاهش هزینه های کارگری در بنگلادش نسبت به ایران، راه اندازی کارخانه های فرش ماشینی در کشورش را خواستار شد و افزود: سرمایه گذاران می توانند از معافیت های کشور ما نیز بهره ببرند.

به گفته رایزن بازرگانی سفارت بنگلادش در تهران، از 37 میلیارد دلار صادرات آن کشور 82 درصد به صادرات پوشاک اختصاص دارد و بقیه را صادرات مواد اولیه نساجی و فرش بافی، میوه های گرمسیری، چای، مواد شیمیایی و غیره تشــکیل می دهد.

خواندن 307 دفعه آخرین ویرایش در پنج شنبه, 23 اسفند 1397 07:04

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.