سه شنبه, 11 آذر 1399 10:13

محمود تولائی: توسعه زیرساخت‌ها، راه مهم استقبال از سرمایه‌گذاری در منطقه مطلب ویژه

محمود تولایی در جلسه ویدئوکنفرانس بررسی اقدامات منطقه ویژه اقتصادی کاشان که با حضور خداداد غریب‌پور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، معمارنژاد معاون وزیر اقتصاد، بهزاد کاظمیان مدیرعامل منطقه و رنجبر مدیر زیرساخت ایمیدرو، با برشمردن استقبال سرمایه‌گذاران این منطقه، اظهار داشت: با همکاری متقابل، می‌توان هرچه سریعتر زمینه‌های مورد نیاز سرمایه‌گذاران را در اختیار آنان قرار داد؛ امّا تا زمانی که تکلیف زیرساختها مشخص نشده است، سرمایه‌گذار انگیزه و امکانی برای حضور نخواهد داشت.
معاون وزیر صنعت معدن و تجارت تصریح کرد: در حال حاضر آب و برق دوران ساخت در اختیار منطقه است و مشکلی در این باره نداریم.
وی با بیان اینکه به زودی مشاور طرح جامع منطقه انتخاب خواهد شد، ادامه داد: با توجه به استقبال سرمایه گذاران از حضور در منطقه ویژه کاشان، ضروری است که با همکاری مقامات منطقه ای، گمرک، برق، آب و راه آهن، فرایند تامین زیرساخت های اصلی تسریع پیدا کند.
غریب پور افزود: زمین های منطقه پس از اخذ مجوز محیط زیست و سایر مجوزات قانونی، آماده واگذاری به سرمایه گذاران است.
وی در عین حال خواستار تعیین زمان بندی برای اجرای پروژه ها توسط سرمایه گذاران شد و گفت: برای سرعت بخشیدن به استقرار گمرک آماده امضای تفاهمنامه هستیم و بخشی از هزینه های مربوط را نیز تقبل می کنیم.
معاون وزیر صنعت معدن و تجارت اظهار داشت: قرار گرفتن منطقه ویژه اقتصادی کاشان در کنار دست خط آهن، از ویژگی های این منطقه است که ورود و خروج کالا را تسهیل می کند.
غریب پور همچنین با تاکید بر همکاری در سطح شهرستان گفت: کمک به بخش خدمات اجتماعی و توجه به مسوولیت اجتماعی، مد نظر مدیران منطقه کاشان قرار گیرد.
در این نشست بهزاد کاظمیان مدیر عامل منطقه ویژه کاشان با ارایه گزارشی از اقدامات انجام شده، گفت: با انتخاب مشاور طرح جامع، 5 اقدام اصلی در حوزه زیرساختی شامل راه های دسترسی، خط انتقال برق، روشنایی داخل سایت، کنترل سیلاب ها و بخش سیویل اجرایی می شوند.
کاظمیان افزود: قرارداد بخش برق و گازنهایی شده و پس از اتمام مراحل قانونی، در اختیار منطقه قرار گرفته و میادله خواهد گردید.

زمان بندی اجرای طرح ها؛ به زودی
وی با یادآوری اینکه در حال حاضر 250هکتار از 1344هکتار منطقه برای واگذاری به سرمایه گذاران تعیین تکلیف شده، گفت: به زودی زمان بندی اجرای طرح ها توسط سرمایه گذاران تهیه می شود.
مدیر عامل منطقه ویژه کاشان ادامه داد: احداث ساختمان اداری منطقه به مناقصه گذاشته می شود. به گفته وی، پروژه خط انتقال آب شرب نیز به پیشرفت فیزیکی 75درصدی رسیده است.
در این جلسه عباس معمار نژاد معاون وزیر اقتصاد از آمادگی این مجموعه برای نهایی شدن موضوع استقرار گمرک خبر داد و گفت: برای تسریع در آماده سازی زیرساخت ها، آماده هرگونه همکاری هستیم
خواندن 214 دفعه آخرین ویرایش در سه شنبه, 11 آذر 1399 12:20

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.