اخبار اقتصادی و صنعتی

سازمان امورمالیاتی کشور از راه اندازی نرم افزار تلفن همراه آشنایی با نظام پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان و ظرفیت های قانونی با عنوان اختصاری پایانه های فروشگاهی مشتمل بر آیین نامه ها، قوانین و بخش نامه های مربوط با امور مالیاتی برای استفاده از عموم در آپ استور،…
صندوق ملی محیط زیست در راستای حمایت از طرح های زیست محیطی، کاهش آلودگی و جلوگیری از تخریب محیط زیست استان، تسهیلاتی را برای ذینفعان ذیربط در نظر گرفته است. علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت https://iranemp.ir/ مراجعه و یا با اقای شیرزاد به شماره 88680350  حاصل نمایند.
براساس اعلام سازمان توسعه تجارت ایران، رایزن بازرگانی ایران در بغداد در رابطه با عقد قراردادهای تعهدآور بین فعالان اقتصادی کشور با بازرگانان عراقی در تعاملات تجاری و تعیین مرجع مورد توافق طرفین برای حل و فصل اختلافات تجاری مواردی را اطلاع رسانی کرده که در زیر آمده است.
با عنایت به برنامه‌های سازمان توسعه تجارت در زمینه معرفی محصولات صادراتی کشورمان به بازارهای کشورهای همسایه از جمله عراق و بر اساس مجوز صادره این سازمان، مرکز تجاری جمهوری اسلامی ایران در بغداد- عراق تاسیس گردیده است.
طبق نامه سازمان توسعه تجارت،  ۵ مرکز تجاری جمهوری اسلامی ایران در شهرهای کشور عراق، افتتاح که اطلاع آن در زیر آمده است:
طبق اطلاع واصله از سفارت جمهوری قرقیزستان در تهران شانزدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری قزاقستان تحت عنوان Astana Travel Expo 2022 در تاریخ 13 الی 15 مهرماه 1401 در شهر نور السلطان برگزار می گردد. جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن: 77272583434 + تماس حاصل فرمائید.
براساس اعلام وزارت صنعت، معدن و تجارت، با توجه به روند افزایش تولید تایرهای داخلی، تعهد واحدهای تولیدی مبنی بر اولویت قراردادن تامین تایر مورد نیاز کشور و همچنین شرایط متعادل بازار صنعت لاستیک در شرایط فعلی، آزادسازی صادرات تایر از نظر معاونت معادن و فرآوری مواد بلامانع است.
براساس اعلام اتاق ایران، وزارت امور خارجه ترکمنستان 25 مردادماه گذشته، موافقت کمیسیون مبارزه با شیوع بیماری های آن کشور با بازگشایی مرکز تجاری مرزی باجیگران را با رعایت پروتکل های بهداشتی اعلام کرده است.
صفحه1 از60