اخبار اقتصادی و صنعتی

به اطلاع صادرکنندگان محترم متقاضی شرکت در رویداد انتخاب صادرکننده نمونه ملی سال 1402 می رساند سازمان توسعه تجارت ایران امسال نیز به رسم سال هاي گذشته و در راستاي تحقق اهداف صادراتی و ارج نهادن به تلاش هاي قابل تقدیر فعالان در عرصه صادرات کالا و خدمات غیرنفتی و…
بنا به اطلاع سازمان توسعه تجارت، مشوق های صادراتی غیر نفتی سال 1401 که در 5 بند پرداخت می شد تا پایان فروردین 1402 تمدید شد.
سازمان امورمالیاتی کشور از راه اندازی نرم افزار تلفن همراه آشنایی با نظام پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان و ظرفیت های قانونی با عنوان اختصاری پایانه های فروشگاهی مشتمل بر آیین نامه ها، قوانین و بخش نامه های مربوط با امور مالیاتی برای استفاده از عموم در آپ استور،…
صندوق ملی محیط زیست در راستای حمایت از طرح های زیست محیطی، کاهش آلودگی و جلوگیری از تخریب محیط زیست استان، تسهیلاتی را برای ذینفعان ذیربط در نظر گرفته است. علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت https://iranemp.ir/ مراجعه و یا با اقای شیرزاد به شماره 88680350  حاصل نمایند.
براساس اعلام سازمان توسعه تجارت ایران، رایزن بازرگانی ایران در بغداد در رابطه با عقد قراردادهای تعهدآور بین فعالان اقتصادی کشور با بازرگانان عراقی در تعاملات تجاری و تعیین مرجع مورد توافق طرفین برای حل و فصل اختلافات تجاری مواردی را اطلاع رسانی کرده که در زیر آمده است.
با عنایت به برنامه‌های سازمان توسعه تجارت در زمینه معرفی محصولات صادراتی کشورمان به بازارهای کشورهای همسایه از جمله عراق و بر اساس مجوز صادره این سازمان، مرکز تجاری جمهوری اسلامی ایران در بغداد- عراق تاسیس گردیده است.
طبق نامه سازمان توسعه تجارت،  ۵ مرکز تجاری جمهوری اسلامی ایران در شهرهای کشور عراق، افتتاح که اطلاع آن در زیر آمده است:
طبق اطلاع واصله از سفارت جمهوری قرقیزستان در تهران شانزدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری قزاقستان تحت عنوان Astana Travel Expo 2022 در تاریخ 13 الی 15 مهرماه 1401 در شهر نور السلطان برگزار می گردد. جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن: 77272583434 + تماس حاصل فرمائید.
صفحه1 از60