جمعه, 08 آذر 1398 07:41

کمک به اشتغال با ارتقا و گسترش آموزش استاد شاگردی مطلب ویژه

دومین جلسه کمیسیون مالیات، تامین اجتماعی ، کار و بهداشت حرفه ای ، با حضور نمایندگان کارفرما و اصناف در هیات های حل اختلاف اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی عصر روز چهارشنبه ۶ آذر ماه در سالن جلسات اتاق بازرگانی کاشان برگزار شد

سید علی دیانت ریاست کمیسیون ،پس از خیر مقدم به حضار با اشاره به شرایط اخیر کشور و چالشهای پیش روی فعالان اقتصادی افزود: در این شرایط خاص راه و روش و راه حل های مربوط به خود را می طلبد.
وی با اشاره به ظرفیت گسترده اصناف در بهبود وضعیت اشتغال افزود باید راه حلهای مناسب برای این شرایط را اتخاذ کرد.

مهدی شیرزادی دبیر کمیسیونهای تخصصی ، مشورتی اتاق کاشان دستور جلسه این کمیسیون را چالش هایی که در هیات های حل اختلاف در بررسی پرونده های مربوط به شکایت کارگری از اصناف و شرکت های تولیدی انجام می گیرد،عنوان کرد.معاون اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستان کاشان گفت : جامعه کارگری کاشان ۶۵۰۰۰ بیمه شده دارد و رتبه دوم در استان را داریم. این در حالی است که رتبه ششم در شکایت کارگری و کارفرمایی در سطح استان و کشور را داریم.

وی پس از ارائه آمار مربوط به پرونده ها در سال ۹۷ افزود با آموزش و اطلاع رسانی به جامعه کارگر و کارفرما و نظارت کارگری و نیز استفاده از راهکارهایی همچون سازش میتوان به ظرفیت خوبی در حل این اختلافات دست یابیم.

تولایی شرایط و فضایی کنونی را فرصت مناسبی برای اصناف و صنایع دستی دانست و افزود: اشتعال باید در چرخه های پایین دست به راه افتاده و در شرایطی که صنعت با مشکلاتی همچون کمبود مواد اولیه و ... دست و پنجه نرم می کند اصناف با آموزش نیروی کار به اشتغال نیروی کار جوان کمک کنند.

رئیس اتاق کاشان با اشاره به ناکارآمدی دوره های کارآموزی در مراکز آموزشی افزود: با آموزش استاد شاگردی در صنایع کوچک میتوان کمک شایانی به اشتغال کرد.
وی خواستار پویشی در سطح منطقه شد و افزود با ایجاد و راه اندازی اشتغال در اصناف و با توجه به شرایط تحریم میتوان کمک شایانی به اشتغال و معشیت مردم کرد.

پس از ایشان سایر حضار نظرات و دیدگاههای خود مطرح و به تبادل نظر پرداختند.
در نهایت مقرر گردید مشکلات و چالشهای حوزه اصناف با کمیسیون مکاتبه تا از ظرفیتهای اتاق برای پیگیری رفع آنها استفاده گردد.

 

خواندن 4006 دفعه آخرین ویرایش در شنبه, 30 آذر 1398 12:55