سه شنبه, 02 آبان 1396 10:03

پنجاه و دومين جلسه شوراي گفت و گوي بخش خصوصي و دولت استان اصفهان

سيد عبدالوهاب سهل آبادي در پنجاه و دومين جلسه شوراي گفت و گوي بخش خصوصي و دولت استان اصفهان، با ارائه گزارش از فعاليت ها و موفقيت هاي جوانان اتاق بازرگاني اصفهان گفت: دولت و بخش خصوص وظيفه دارند زير ساخت هاي لازم را براي استفاده بهينه از ظرفيت هاي جوانان و نخبگان فراهم سازند.
وي با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در ديدار با نخبگان جوان گفت: همانطور كه ايشان فرمودند،ريشه كن شدن وابستگي كشور دربخش هاي علمي،اقتصادی و فرهنگی، راه حلي جزء تكيه بر جوانان مومن و نخبه ايران اسلامي ندارد و در مسیر پیشرفت هاي آنان به خصوص در زمينه هاي علمی و فنّاوری نبايد هیچ مانعی به وجود بیاید.   
رسول زرگر پور استاندار اصفهان نيز با اشاره به سخنان سهل آبادي گفت: شهرك علمي تحقيقاتي اصفهان با٥٠٠ شركت دانش بنيان،٦٠٠٠ نيروي كار تحصيل كرده،گردش مالي ١٣ هزار ميلياردريال، ٩ پارك علمي فناوري، تاكنون ٩٠٠ طرخ نوآورانه را تجاري سازي  نموده است كه اين يك موفقيت بسيار بزرگ براي استان و كشور به حساب مي آيد.
وي افزود: اهميت و ظرفيت اين شهرك به اندازه اي است كه نماينده سازمان يونسكو پس از بازديد از آن طي نامه اي ، تاكيد كرد كه از ديدگاه وي در ايران به جوانان و علم اندوزي بيش از هر مقوله ديگري اهميت داده مي شود.
زرگر پور افزود: در حال حاضر قطب علمي دانش بنيان ديگري با تكيه بر علوم دانش بنيان پزشكي توسط دانشگاه علوم پزشكي در جنوب اصفهان احداث شده و در حال توسعه مي باشد و اين در حالي است كه مراحل مقدماتي تاسيس كريدور علمي و فناوري استان اصفهان نيز طي شده و به زودي افتتاح مي گردد.  
گفتني است با پيشنهاد استاندار اصفهان مصوب شد:كارگروه مشترك اتاق بازرگاني،شهرك علمي تحقيقاتي و دانشگاه علوم پزشكي اصفهان براي حمايت از شركت هاي دانش بنيان ايجاد شود.

خواندن 2816 دفعه آخرین ویرایش در سه شنبه, 02 آبان 1396 10:07

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.