سه شنبه, 24 مرداد 1396 11:06

چهل و هفتمین جلسه شورای گفتگو دولت و بخش خصوصی استان اصفهان

در چهل و هفتمین جلسه شورای گفتگو دولت و بخش خصوصی استان اصفهان ،20 اولویت  اقتصادی در سال 96 برای طرح در شورا به تصویب اعضا رسید.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی اصفهان ،رسول زرگر پور استاندار و رییس شورای گفتگو دولت و بخش خصوصی استان اصفهان در این جلسه  با تاکید بر اینکه مخاطب اصلی اقتصاد مقاومتی فقط دولت نیست افزود:همه آحاد جامعه و بخش‌ها در برابر اقتصاد مقاومتی تکلیف دارند و بایستی از تمام ظرفیت‌ها برای اجرایی شدن این اقتصاد استفاده شود.

وی با اشاره به اینکه استان اصفهان دارای برنامه پنج‌ساله و سند آمایش سرزمین است افزود:109 طرح  سرمایه‌گذاری به ارزش 9 میلیارد یورو آماده ارایه به سرمایه‌گذاران است و تاکنون یک میلیارد یورو سرمایه‌گذاری  خارجی جذب استان شده است .

وی با اشاره به اینکه در طول دو سال گذشته 120 هیات تجاری در استان پذیرش‌شده است ،افزود: نتایج مذاکره با این هیاتها در قالب جذب سرمایه‌گذاری خارجی و افزایش صادرات استان باید نمود پیدا کند .
مصطفی رنا سی نایب رییس اتاق بازرگان اصفهان در این جلسه خواستار پرداختن ریشه ایی به پدیده قاچاق شد و گفت:به گفته مسئولین سالانه 20 میلیارد دلار کالای قاچاق وارد کشور می‌شود که بر اساس آن  9 درصد مالیات بر ارزش‌افزوده آن برابر 8/1 میلیارد دلار از درآمدهای  دولت  کاسته می‌شود و برخورد دولت با این پدیده می‌تواند علاوه بر اشتغال‌زایی در واحدهای تولیدی زمینه تحقق درآمدهای مالیاتی را فراهم سازد.

وی تک‌نرخی شدن ارز،اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم ،ایجاد سازمان نظارتی در عملکرد کارکنان دولت نسبت به فعالان اقتصادی را از موضوعات قابل‌طرح در  شورا مطرح کرد.

فعالان اقتصادی قوانین مزاحم تولید را اعلام کنند

حمیدرضا فولادگر رییس کمیسیون ویژه تولید ملی مجلس شورای اسلامی در این جلسه گفت:رویکرد مجلس دهم نظارت برای اجرای قوانین است به‌ویژه قوانینی که از تولید حمایت می‌کند و همچنین اصلاح قوانین مزاحم تولید مورد تاکید این مجلس است .

وی از فعالان اقتصادی خواست که قوانین مزاحم تولید را به کمیسیون ویژه تولید ملی اعلام کنند و افزود:رویکرد مجلس  شناسایی قوانین مزاحم تولید و اصلاح ان است و تشکل‌های اقتصادی بویه اتاق بازرگانی می‌تواند با شناسایی آن نقش مهمی در اصلاح قوانین مزاحم تولید و اشتغال داشته باشد.
محمود تولایی رییس اتاق بازرگانی کاشان  در این جلسه خواستار بررسی عوامل افزایش نرخ بیکاری شد و گفت:اقتصاد مقاومتی با رویکردهای گذشته اجرایی نمی‌شود بلکه باید نگرش به اقتصاد تغییر کند.
عباس حاج رسولیها عضو شورای گفتگو در این جلسه خواستار اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم و تشویق سرمایه‌گذاران به سرمایه‌گذاری در صنعت ساختمان شد.

محمدرضا برکتین دیگر عضو شورای گفتگو خواستار ایجاد شاخص‌ها اقتصادی برای استان‌ها و اختیارات به مدیران استان برای حل مسایل واحدهای تولیدی شد.

محمود اقارب پرست مسوول دبیرخانه شورای گفتگو دولت و بخش خصوصی استان اصفهان در این جلسه گفت: در سال   95 ؛ 12 جلسه شورا ،20 جلسه کارشناسی و 8 جلسه پیگیری مصوبات برگزار شد که طی آن 128 مصوبه ملی و استانی به تصویب رسید.

خواندن 2899 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.