چاپ کردن این صفحه
سه شنبه, 15 بهمن 1398 22:06

از بروکراسی اداری تا تحریم صنعت نساجی مطلب ویژه

محمود تولایی در جلسه فعالان اقتصادی منطقه کاشان با معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اصفهان ضمن اشاره به شناخت وظایف توسط واحدهای مختلف اظهار داشت: با توجه به مشکلاتی که در حوزه تامین قطعات ماشین آلات نساجی ایجاد شده بود، مهندسان با تکیه بر توان داخلی و استفاده از ظرفیت های موجود توانستند  برخی از قطعات مورد نیاز و پرمصرف این ماشین آلات نساجی را بسازند و برای فعالیت آنان نیز تضمین های لازم ارائه و اختصاص پیدا کرد.

وی ضمن اشاره به مشکلات ایجاد برای برخی از واحدهای تولیدی در کاشان افزود: امکان واردات قطعات ماشین آلات نساجی به دلایل مختلف از جمله ایجاد تحریم علیه ایران وجود ندارد و بر همین اساس تولید یک واحد تولید به دلیل نبود قطعه تا 10 روز نیز تعطیل بوده است و مشکلاتی را نیز برای این واحد تولیدی ایجاد کرده است.

رئیس اتاق کاشان ضمن اشاره به مشکلات زیرساختی صنعتی شرکت شهرک های صنعتی ابراز داشت: با وجود سرمایه گذاری بخش خصوصی در حدود 500 هکتار از شهرک های صنعتی در منطقه کاشان هنوز برای اخذ آب و برق با مشکل رو به هستند و بر همین اساس باید در اسرع وقت این مشکلات با همکاری واحدهای مربوطه رفع شود.

وی با بیان اینکه شهرک صنعتی امیرکبیر کاشان بزرگترین شهرک صنعتی استان اصفهان محسوب می شود، گفت: شهرک صنعتی امیرکبیر کاشان با مشکلات مختلفی دست و پنجه نرم می کند و شهرک صنعتی راوند کاشان نیز که از قدیمی ترین شهرک های صنعتی محسوب می شود، در گذر زمان مستهلک شده و در زیرساخت های دچار مشکلاتی شده است در حالی یک واحد تولیدی نیز در شهرک صنعتی راوند کاشان تعطیل نیست.

محمود تولایی ضمن اشاره به ارائه برخی راهکارها در راستای کاهش مشکلات واحدهای صنعتی ابراز داشت: برخی محصولات به صورت تخصصی به حوزه نساجی اختصاص دارد اما ایجاد دست اندازه های بیخود و بی جهت موجب شده است تا مشکلاتی را برای واردکنندگان به وجود آورده و در پیچ و خم ثبت سفارش و بوروکراسی اداری گیر کرده است.

وی ضمن اشاره به بروز برخی مشکلات برای واردکنندگان گفت: بوروکراسی اداری در استان اصفهان باعث شده است تا مشکلات متعددی را ایجاد کند و برای به ثمر رسیدن پروژه های مختلف شرایط سختی ایجاد شود و تحقق این مهم را سختی های فراوانی همراه کند.

تولایی ضمن اشاره به گران بودن هزینه آبرسانی به شهرک صنعتی امیرکبیر و وجود مشکل به واسطه این موضوع برای واحدهای صنعتی تصریح کرد: لازم است تا با تلاش و همکاری واحدهای مسئول مشکل آب شهرک صنعتی امیرکبیر کاشان برطرف شود چراکه رفع این مشکل می تواند زمینه ساز رفع دیگر مشکلات در این شهرک صنعتی شود.

در ادامه این نشست حسن قاضی عسگر ضمن اشاره به اقدامات و تصمیمات اتخاذ شده ویژه تولیدکنندگان اظهار داشت: برخی از تصمیمات اتخاذ شده به منظور بهبود فضای کسب و کار از سوی مسئولان در مدتی محدود به مرحله اجرا درآمد و بر همین اساس نامه نگاری های لازم انجام شده و معاون اول رئیس جمهور نیز با انجام مذاکرات با بانک مرکزی اقدامات لازم را انجام می دهد.

وی ضمن اشاره به پیشرفت کار و انجام روند قانونی آن افزود: با توجه به ایجاد شرایط با برخی کشورها لازم است تا اتاق بازرگانی کاشان، تدابیری اتخاذ کند تا از ظرفیت ایجاد شده به بهترین نحو استفاده کند و برای رفع مشکلات تدابیر جدیدی بی اندیشد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اصفهان ضمن تاکید بر چابک سازی سیستم امروز و رفع مشکلات آن ابراز داشت: لازم است تا با استفاده از ظرفیت های موجود مشکلات را رفع کنیم؛ استاندار اصفهان در جلسه اخیر خود با وزیر میراث فرهنگی توانست با پیگیری و استفاده از این ظرفیت ها چندین مورد از مشکلات این حوزه را رفع کرد.

خواندن 1247 دفعه آخرین ویرایش در چهارشنبه, 16 بهمن 1398 12:29