چهارشنبه, 27 آذر 1398 14:05

تولیدکنندگان فرش ماشینی حتی یک گام جلوتر از رقیبان اروپایی مطلب ویژه

رییس اتاق کاشان  در حاشیه افتتاحیه از نمایشگاه ملی فرش ماشینی در کاشان گفت: فرشی که امروز در دست صنعتگران ماست، میراثی است که با فراز و فرودهای متعدد و تجارب فراوان به دست ما رسیده  تا در حال حاضر بتوانیم بگوییم رتبه نخست صادرات صنایع نساجی کشور هستیم و در عرصه جهانی جایگاهی داریم.

محمود تولایی با بیان اینکه ثمره امروز نتیجه فداکاری بسیاری از افراد فعال در حوزه صنعت فرش ماشینی افزود: فرش ماشینی کاشان با تولید محصولات باکیفیت توانسته است نام ایران را به رخ جهانیان بکشاند بطوری که تولیدکنندگان فرش ماشینی حتی یک گام جلوتر از رقیبان اروپایی قرار دارند.

وی ضمن تاکید بر همت هرچه بیشتر مسئولان در ساخت و بهره‌برداری نمایشگاه بین‌المللی کاشان ابراز داشت: منطقه کاشان علاوه بر صنعت فرش در حوزه‌های دیگر همچون فولاد، چینی آلات و غیره حرفی برای گفتن دارد به نحوی که در حوزه فولاد توانستیم به خوبی صادرات داشته باشیم.

محمودتولایی یادآور شد: با وجود رشد صادرات فرش ماشینی، فولاد شاگرد اول صادرات است و پس از فولاد مبارکه بزرگترین تولید کننده فولاد کشور به شمار می‌رود و ۱۰ درصد میلگرد کشور را تولید می‌کند.

۷۰ درصد سرمایه‌گذاری صنعت فرش کشور در کاشان است.

مدیرکل اداره صمت استان اصفهان نیز ضمن تاکید بر لزوم ایجاد شرکت مدیریت بازرگانی در حوزه فرش کاشان گفت: ۷۰ درصد سرمایه‌گذاری صنعت فرش کشور در کاشان است.

وی ضمن تشکر از زحمات عوامل برپایی این نمایشگاه اظهار داشت: امیدواریم تا مجوز برپایی نمایشگاه بین‌المللی فرش در کاشان را اخذ کنیم و سال آینده شاهد برپایی این نمایشگاه در سطح بین المللی باشیم.

وی ضمن ابراز امیدواری از ایجاد شرایط برای ساخت و بهره‌برداری نمایشگاه بین‌المللی کاشان افزود: در کل کشور بیش از یک هزار و هفت پروانه بهره‌برداری واحد تولیدی فرش ماشینی داریم که از این میزان 803 پروانه به استان اصفهان تعلق دارد که از این میزان 76 درصد پروانه‌ها به کاشان و آران و بیدگل تعلق دارد.

مدیرکل اداره صمت استان اصفهان با بیان اینکه بیش از سه چهارم فرش تولید شده کشور در کاشان تولید می‌شود، ابراز داشت: 70 درصد سرمایه‌گذاری صورت گرفته در صنعت فرش در منطقه کاشان و آران و بیدگل صورت پذیرفته است و 61 درصد اشتغال فرش ماشینی کشور نیز در این منطقه رقم خورده است.

وی ضمن اشاره به وجود کارگروه رفع موانع تولید در شهرستان کاشان گفت: برای رفع مشکلات واحدهای تولیدی این کار گروه در شهرستان کاشان ایجاد شده است و با پیگیری‌های وزارت صمت نیز سعی می‌شود تا مشکلات تولیدکنندگان به بهترین نتیجه منتهی شود.

موفق با بیان اینکه 8 شرکت مدیریت صادرات در استان اصفهان فعال هستند، تصریح کرد: امید است با توجه به پتانسیل‌های منطقه کاشان شرکت مدیریت صادرات ویژه فرش ماشینی در این منطقه ایجاد شود.

خواندن 1321 دفعه آخرین ویرایش در شنبه, 30 آذر 1398 12:58

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.