دوشنبه, 14 بهمن 1398 03:45

تجمیع دستورالعمل‌ها و بخشنامه‌های سازمان امور مالیاتی

رئیس سازمان امور مالیاتی ایران به همراه تعدادی از معاونان این سازمان در نشست صبحانه کاری با نمایندگان تشکل‌ها و اتاق‌های استانی اتاق ایران به بررسی دغدغه‌ها و چالش‌های حوزه مالیاتی تولیدکنندگان و صادرکنندگان پرداختند. از آنجا که مباحث مختلفی مطرح شد، امیدعلی پارسا، رئیس سازمان امور مالیاتی پیشنهاد داد تا کمیته‌ای ویژه با حضور معاون این سازمان و یک نفر از طرف اتاق ایران تشکیل شود و به بررسی مسائل و ارائه راهکار بپردازد.

محمود تولایی، رئیس کمیسیون مالیات، کار و تأمین اجتماعی اتاق ایران در این نشست از رئیس سازمان امور مالیاتی خواست تا منشور شهروندی و کارمندی را در سازمان خود ترویج کند تا همه با حق و حقوق خود آشنا شوند.

وی همچنین با اشاره به افزایش سال به سال تعداد شکایت‌های مالیاتی و صف طویل افراد در برابر هیات های حل اختلاف مالیاتی از این سازمان خواست نسبت به تجمیع بخش‌نامه‌ها و دستورالعمل‌های خود فعال شود. به اعتقاد او وجود انواع قوانین قدیمی و جدید در این حوزه موجب شده، روند رسیدگی به پرونده‌های هیات های حل اختلاف بسیار طولانی و پیچیده شود.

این فعال اقتصادی، ساماندهی به وضعیت مالیاتی کشور را اقدامی مهم و لازم ارزیابی کرد و گفت: متأسفانه از آنجا که دولت به دلیل شرایط تحریمی و کاهش درآمدهای نفتی مجبور شده به سراغ مالیات برود، در بدترین شرایط اقتصادی و بدون آماده کردن زیرساخت‌ها، تصمیم گرفته نظام مالیاتی کشور را ساماندهی کند. توجه داشته باشیم که در شرایط جنگ اقتصادی، نزاع‌های داخلی از هر چیز دیگر آسیب زاتر خواهد بود.

منبع:http://otaghiranonline.ir/news/32080

خواندن 1333 دفعه آخرین ویرایش در سه شنبه, 15 بهمن 1398 11:28

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.