یکشنبه, 01 دی 1398 04:45

محمود تولایی: کاشان بهترین فرش‌های ماشینی دنیا را تولید می‌کند مطلب ویژه

محمود تولایی در دیدار با سفیر ساحل عاج با بیان اینکه ارتباط دو کشور در گذشته بهتر بود، اظهار داشت: اگر اراده بر تقویت روابط باشد، می‌توان مبادلات دو کشور را تا میزان قابل قبولی افزایش داد چراکه ایران می‌تواند نیازهای کشاورزی ساحل عاج را برآورده کند.

وی ضمن آمادگی بر برگزاری نشست‌های هر چه بیشتر بین دو کشور افزود: کاشان بهترین فرش‌های ماشینی دنیا را تولید می‌کند و علاوه بر آن در حوزه‌های دیگر همچون فولاد، سرامیک، مصالح ساختمانی و غیره حرفی برای گفتن دارد.

رئیس اتاق بازرگانی کاشان ضمن اشاره به 17 منطقه و ناحیه صنعتی در منطقه کاشان ابراز داشت: بزرگ‌ترین شهرک صنعتی مرکز کشور با مساحت یک‌هزار  هکتار در کاشان وجود دارد و می تواند زمینه همکاری مشترک را بیش از پیش تقویت کند.

آقای تاماکولو واتارا نیز در این دیدارضمن اشاره به حضور کمرنگ سرمایه‌گذاران ایرانی در ساحل عاج اظهار داشت: بازار آفریقای غربی به ویژه ساحل عاج به روی ایرانیان مخصوصا فرش ایرانی باز است.

وی ضمن اشاره به رشد پنج درصدی کشورهای آفریقایی افزود: بسیاری از کشورهای آفریقایی از جنگ و فقر فاصله گرفتند و امروز زمان مناسبی برای سرمایه‌گذاری در این قاره است و ساحل عاج که کشوری جوان بوده بستر سرمایه گذاری را فراهم کرده است.

سفیر ساحل عاج در ایران ضمن اشاره به پیشنیه تاریخی کاشان ابراز داشت: ساحل عاج دروازه ورود به کشورهای آفریقایی غربی است و می‌تواند هشت کشور اطراف خود را در حوزه صادرات و واردات پوشش دهد و بر همین اساس سرمایه‌گذاران ایرانی می‌توانند به این بازار بسیار خوب وارد شوند.

خواندن 904 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.