آئین نامه ها

تصویبنامه مصوب جلسه مورخ ۱۴۰۱/۰۶/۱۶ هیات وزیران درخصوص "تکلیف بانک مرکزی نسبت به ارتقای سامانه های موجود و یا راه اندازی سامانه الکترونیکی یکپارچه تسهیلات ریالی و ارزی برای تمام بانک ها و موسسات اعتباری" طی نامه شماره ۱۱۱۲۹۶ در تاریخ ۱۴۰۱/۰۶/۲۳ توسط معاون اول رییس جمهور ابلاغ شد.
سازمان توسعه تجارت ایران، مصوبات دهمین جلسه کمیته موضوع بند 2 مصوبات چهاردهمین جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی را اطلاع رسانی کرده که در زیر آمده است.
گمرک جمهوری اسلامی ایران در خصوص کاهش نرخ مالیات علی الحساب کلیه کالاهای وارداتی از 4 درصد به 2 درصد اطلاع رسانی کرده است.
معاون هماهنگی و محیط کسب و کار وزارت صمت در خصوص" استعلام صورت حساب الکترونیکی در اعطای تسهیلات" مواردی را مطرح کرده که جزئیات آن در زیر آمده است.
براساس اعلام اتاق ایران، معاون صنایع عمومی وزارت صنعت، معدن و تجارت موارد مربوط به رعایت بندهای فهرست مصادیق مجرمانه در فضای مجازی را اطلاع رسانی کرده که جزئیات آن در زیر آمده است.
براساس اعلام سازمان توسعه تجارت ایران، رفع تعلیق و تمدید اعتبار کارت بازرگانی صادرکنندگان دارای تعهدات ارزی ایفا نشده سال 1398 تا پایان 1400 در صورت ورود کالا به کشور و ارائه قبض انبار تا پایان خردادماه 1401 منوط به ارائه تعهد محضری به اداره کل صمت استان صادرکننده کارت…
در راستای اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده و قانون مالیات های مستقیم، سازمان مالیاتی کشور اعلام کرده که از 18 اردیبهشت ماه جاری به بعد، اعتراضاتی که از طریق پنجره واحد خدمات الکترونیکی به آدرس www.tax.gov.ir در موعد مقرر قانونی به ادارت کل امور مالیاتی تسلیم می شوند به…
براساس اعلام مدیرکل ترانزیت، لجستیک و توافقنامه های سازمان بنادر و دریانوردی، مهلت اعطای تخفیف حقوق، عوارض و هزینه های بندری و دریایی مترتب بر شناورهای ایرانی، خارجی و خدمات THC برای اجرا از اول فروردین ۱۴۰۱ تا ۳۱ خردادماه ۱۴۰۱ تمدید شده است.
صفحه1 از18