شنبه, 20 خرداد 1396 15:27

1081 واحد صنعتی تعطیل سال گذشته به چرخه تولید بازگشتند.

علی یزدانی، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت کشور و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران بهمراه معاونین، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت اصفهان، مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی استان روز سه شنبه 29 فروردین ماه 1396 از شهرکها و نواحی صنعتی منطقه کاشان بازدید و سپس در نشستی با اعضا هیئت مدیره شهرکها با حضور معاون استاندار و فرماندار کاشان و رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت کاشان جهت بررسی مسائل و مشکلات شهرکها و نواحی صنعتی که در سالنِ سیدمحمود لاجوردی اتاق تشکیل گردید  حضور بهم رساندند.

در ابتدای این نشست محمود تولائی رئیس اتاق کاشان، ضمن خیرمقدم و ابراز خرسندی از حضور معاونت وزیر گفت: امیدواریم مشکلات زیر ساخت های شهرک های در این نشست مرتفع گردد.

ایشان با تاکید بر پتانسیل های منطقه که جاذبه سرمایه گذاری را دوچندان نموده اظهار کرد: زیر ساخت های شهرک صنعتی امیرکبیر (فاز توسعه) خصوصا تامین آب تکمیل و با توجه به جانمائی انجام شده جهت شهرک سوم کاشان در حاشیه اتوبان کاشان – قم حد فاصل روستای خزاق و پادگان امام حسین عملیات اجرای جهت تامین زیر ساخت ها آغاز گردد.

در این جلسه، علی یزدانی معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز طی سخنانی اظهار کرد: فعال شدن این واحدها در در قالب تصمیم های اقتصاد مقاومتی و اجرای طرح رونق صورت گرفته است.

وی افزود: یک هزار و 81 واحد صنعتی تولیدی در داخل شهرک های صنعتی کشور که 100 درصد تعطیل بودند در سال گذشته به چرخه تولید بازگشتند.

ایشان ادامه داد: در راستای تبعیت از فرمایش های رهبر معظم انقلاب، برای نخستین بار در کشور سال گذشته در قالب اقتصاد مقاومتی و طرح رونق، چهار هزار میلیارد ریال بدهی شهرک های صنعتی بابت جریمه پرداخت شد.

وی در ادامه اظهار کرد: پنج هزار و 400 طرح نیمه تمام صنعتی با 220 هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری در طول سه سال و نیم گذشته در کشور به بهره برداری رسیده است.

یزدانی تاکید کرد: این واحدهای صنعتی و تولیدی در مجموع به طور مستقیم برای 76 هزار نفر شغل ایجاد کرده اند.

وی افزود: سه هزار و 423 واحد تعطیل شده در طول سه سال و نیم گذشته فقط در داخل شهرک های صنعتی به چرخه تولید برگشته اند و حتی برخی از آن ها هم اکنون به کشورهای خارجی نیز صادرات دارند.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران خاطرنشان کرد:بیش از 60 طرح سرمایه گذاری خارجی در طول سه سال و نیم گذشته در سازمان حمایت از سرمایه گذاری به نفع افتصاد کشور قرارداد انعقاد شده و برخی از آنها نیز به بهره برداری رسیده است.

به گفته وی در همین مدت افزون بر 130 سند همکاری با کشورهای مختلف جهان امضا شده است.
وی هم چنین یادآور شد: در سال گذشته 24 هزار واحد بنگاه کوچک و متوسط صنعتی و کشاورزی از طریق سامانه بهین یاب و یا به طور مستقیم از بانک ها، از 170 هزار میلیارد ریال تسیهلات استفاده کرده اند.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران گفت: در همین مدت در داخل شهرک های صنعتی از طریق سامانه بهین یاب به 13 هزار و 280 بنگاه کوچک و متوسط صنعتی و تولیدی حدود 95 هزار میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین ازکاشان به عنوان شهرستانی صنعتی و تجاری یاد کرد و گفت: این شهرستان به لحاظ تعداد صنایع، میزان اشتغال و مقدار تولید کالا و صادرات از برخی مرکزهای استان های کشور سرآمد تر است.

تصفیه خانه فاضلاب شهرک صنعتی راوند کاشان با حضور علی یزدانی معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران بهره برداری شد.

برای اجرای این تصفیه خانه که ظرفیت تصفیه 360 مترمکعب آب در شبانه روز را دارد 8 کیلومتر لوله گذاری شده است.

برای اجرای این طرح 55 میلیارد ریال از محل اعتبارهای ملی صرف شده است.

حدود یک هزار واحد صنعتی کوچک و بزرگ در شهرستان کاشان فعالیت می کنند.

خواندن 1628 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.