یکشنبه, 15 فروردين 1400 20:25

آغاز به کار خط کانتینری خزر در قالب کریدور شمال - جنوب

بنابر اعلام امور بین الملل اتاق ایران، خط کانتینری خزر در قالب کریدور شمال جنوب توسط شرکت خصوصی روسی کاتلین آغاز بکار کرده است.
بر اساس نامه آژانس روابط بین المللی استان آستراخان، خدمات کانتینری مذکور، بنادر ایران و روسیه را در مسیر کریدور حمل و نقل بین المللی شمال جنوب به یکدیگر متصل و این اولین گام به منظور هماهنگی حمل و نقل منظم کانتینری در خزر است.
خط کانتینری مذکور به صورت آزمایشی در ۳۰ دسامبر در شهر آستاراخان با حضور معاون وزیر حمل و نقل روسیه و استاندار آستاراخان آغاز به کار و در این مسیر کشتی های کاسپین اکسپرس به صورت ویژه جهت حمل کانتینر فعالیت می کنند. یکی از مزیت های حمل بار با کانتینر در این است که این است که در حمل غیر کانتینری لازم است حجم بالای کالا به میزان چندهزار تن برای حمل با کشتی موجود باشد در حالی که برای ارسال بار با کانتینر ۲۰ تن نیز کفایت می کند و این موضوع باعث تسهیل تجارت خواهد بود.
در حال حاضر کریدور حمل و نقل بین المللی شمال جنوب به دلیل افزایش مبادلات روسیه و اروپا با هند و همچنین به دلیل علاقه شرکت های اروپایی برای ارسال بار به کشورهای آسیای مرکزی در حال رشد است.

52 676

خواندن 42 دفعه آخرین ویرایش در دوشنبه, 16 فروردين 1400 10:08

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.