kashanccima kashanccima

kashanccima kashanccima

معاونت تشکل‌های اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران با انتشار اطلاعیه از برگزاری دومین همایش ملی تشکل‎های اقتصادی بخش خصوصی در 22 مردادماه 1398، مصادف با روز ملی تشکل‌ها و مشارکت اجتماعی خبر داد.

طبق این اطلاعیه، یکی از برنامه‌های این رویداد ملی بررسی مقالات در خصوص محورهای همایش است. محورهای اصلی این همایش عبارتند از:

  • نقش و جایگاه تشکل‌ها در تحقق اهداف توسعه‌ای کشور
  • ظرفیت‌های قانون بهبود مستمر محیط کسب‌وکار
  • نقش شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی در پیشبرد اهداف تشکل‌های اقتصادی
  • ضرورت واگذاری تصدی‌گری‌های دولت به تشکل‌های تخصصی

اتاق ایران علاوه بر محورهای فوق از سایر مقالات مرتبط با موضوع تشکل‌های اقتصادی استقبال می‌کند. معاونت تشکل‌های اتاق ایران از تمامی فعالان اقتصادی، اساتید، دانشجویان و پژوهشگران علاقه‌مند به حوزه تشکل‌ها و انجمن‌های کسب‌وکار دعوت کرده است با توجه به محورهای همایش نسبت به ارسال مقالات خود به آدرس ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید با ذکر دقیق عنوان مقاله، مشخصات مؤلف/ مؤلفان (همراه با سوابق تحصیلی و اطلاعات تماس) اقدام کنند.

مهلت ارسال مقالات 31 تیر 98 خواهد بود و پس از داوری مقالات از سوی معاونت تشکل‌های اتاق ایران، مقالات برگزیده در نشریه رسمی اتاق ایران منتشر خواهد شد.

علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 85732471 معاونت تشکل‌های اتاق ایران تماس بگیرند.

نامه شماره 98/172121 مورخ 98/2/14 گمرک ج.ا.ایران در خصوص ارتقای سطح رضایتمندی فعالان اقتصادی، مصرف کنندگان، تولید کنندگان، تجار و بازرگانان از خدمات گمرکی و ارائه مشاوره حضوری به ذینفعان جهت انعکاس به فعالان اقتصادی منتشر شد.

در نامه گمرک آمده است:
وظایف و ماموریت گمرک ج.ا.ایران بسیار فراتر از وظایفی نظیر تامین درآمد و حمایت از صنایع و تولیدات داخلی بوده و طیف وسیعی از الزامات ملی و بین المللی را شامل می شود .گمرک ج.ا.ایران با درک عمیق این موضوع و انتظارات به حقی که ذینفعان از جمله فعالان اقتصادی ، مصرف کنندگان ، تولید کنندگان ، تجار و بازرگانان ، برای تسهیل و توسعه تجارت ، اجرای سیاست های بازرگانی خارجی و حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان دارد، برنامه های متعددی را پیگیری می کند . 
اهداف کلان استراتژیک گمرک ج.ا.ایران ( Strategic Goals  ) عبارت از روان سازی تجاری ، حفاظت از سلامت و امنیت جامعه ، حمایت از تولید با گرایش افزایش توان رقابتی ، جمع آوری مطلوب درآمد و ارتقای سطح رضایت مندی ذینفعان می باشد .
در راستای ارتقای سطح رضایت مندی ذینفعان، یکی از عواملی که در سرنوشت هر سازمانی اهمیت و ارزش اساسی دارد، کیفیت رابطه سازمان با افراد یا سازمان هایی است که با آن سرو کار دارند.
بدون شک یکی از مهم ترین وظایف مسئولین ایجاد ارتباطات دوسویه مردمی است . به لحاظ اهمیت غیر قابل انکار، ارتباطات مردمی در میان سایر نقش های تعریف شده مسئولین ، نمایان تر و بارزتر می باشد . 
در این ارتباط دوسویه چهره به چهره، اقناع  و جلب رضایت ارباب رجوع ، رعایت حقوق شهروندی ، شناخت و رفع فوری برخی از مشکلات مراجعین و پاسخگویی صریح وشفاف از مباحثی است که مسئولین سازمان و ادارات می بایست مد نظر قرار دهند . 
شایسته است ترتیبی اتخاذ گردد تا در صورت درخواست مراجعین به گمرک مبنی بر ملاقات حضوری و بحث و بررسی در خصوص مباحث فنی اختلافات پیش آمده فیمابین گمرک و صاحب کالا، در اسرع وقت و کما فی السابق ، اقدامات لازم در این خصوص صورت پذیرفته و اهتمام لازم در راستای رفع مشکلات مراجعین در چارچوب قوانین و مقررات موضوعه به عمل آید . 
همچنین لازم است در این اطلاع رسانی مطلوب از سوی آن گمرک نیز انجام پذیرفته و با اعلام زمان ملاقات و ... مراتب از طریق تابلو اعلانات و .... اطلاع رسانی مطلوب گردد . 
شایان ذکر است صاحبان کالا و مراجعین محترم چنانچه در ارتباط با شرح وظایف حوزه معاونت فنی و امور گمرکی و دفاتر ستادی زیر مجموعه ( دفتر واردات و امور مناطق آزاد و ویژه : دفتر صادرات ؛ دفتر تعیین تعرفه؛ دفتر تعیین ارزش ) مسائل و مشکلاتی داشته باشند که در پی مراجعه به گمرکات اجرایی یا دفاتر ستادی رفع نشده باشد، می توانند  ضمن هماهنگی با حوزه معاونت فنی و امور گمرکی ( شماره تلفن 88501435-021 ) نسبت به درخواست ملاقات حضوری با معاونت فنی و امور گمرکی اقدام نمایند .
بدیهی است ملاقات با مراجعین و فعالان اقتصادی، در تمامی روزهای اداری هفته شنبه لغایت چهارنشبه بصورت روزانه صورت خواهد پذیرفت.

حسب اطلاع امور بین الملل اتاق ایران،مجمع عمومی عادی اتاق مشترک ایران و کویت با دستور کار انتخابات هیئت مدیره به زودی در محل اتاق ایران برگزار خواهد شد. 

لذا از کلیه اعضاء واجد شرایط اتاق ایران دعوت می شود تا درخواست عضویت و  مدارک مورد نیاز به شرح ذیل را به شماره نمابر 88825111 ارسال فرمایند؛

مدارک مورد نیاز: 
1.    کارت بازرگانی یا عضویت معتبر
2.    فیش واریزی به شماره حساب 1515115115 با شناسه واریز990008024173  جام بانک ملت به نام اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی ایران
3.    مبلغ فیش واریزی: در مورد اعضاء جدید: 800،000 تومان بابت ورودیه و عضویت سالانه، در مورد اعضاء موسس 300،000  تومان بابت تمدید عضویت)

متقاضیان می توانند جهت کسب اطلاعات تکمیلی با شماره تلفن 85732388 تماس حاصل فرمایند. 

یکشنبه, 30 تیر 1398 05:24

همایش بزرگ بازار شرق آفریقا

مؤسسه آتیه داران روماک با هماهنگی سازمان توسعه تجارت ایران،در نظر دارد همایش بزرگ  بازار شرق آفریقا(اتحادیه کومسا) را با موضوع شناخت بازار شرق آفریقا و بروزترین راهکارهای ورود به بازار آفریقا رادر تاریخ ۰۲ مرداد ماه سالجاری در سالن خلیج فارس سازمان توسعه و تجارت برگزار نماید.

لازم به ذکر است مدعوین این جلسه، تولیدکنندگان و صادرکنندگان کشوری،معاونین وزارتخانه های صنعت و معدن و امورخارجه،تجار داخلی و خارجی،سفرای کشورهای آفریقایی،می باشند..همچنین نمایندگان صندوق ضمانت توسعه صادرات و شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران نیز از دیگر مهمانان و سخنرانان جلسه خواهند بود.

لطفا جهت حضور در همایش ابتدا از طریق دکمه های زیر ، فرم را دانلود نموده و پس از درج مشخصات خود،آن را به آدرس ایمیل و یا شماره فکس درج شده ارسال فرمایید.

اطلاعات تماس

۰۲۱-۷۷۴۹۳۱۲۰ و ۸۶۰۸۵۹۰۱-۰۲۱ و ۸۶۰۸۵۸۱۱-۰۲۱ 

 

52 676

اتاق بازرگانی البرز در نظر دارد از تاریخ 2 لغایت 5 مهرماه 1398 همزمان با بیست و هشتمین نمایشگاه مواد غذایی روسیه یک هیات تجاری متشکل از بازرگانان و تجار به شهر مسکواعزام نماید.

جهت کسب اطلاعت بیشتر با شماره تلفن: 33420186-026 تماس حاصل فرمائید.

حسب اطلاع سازمان صنعت،معدن وتجارت استان اصفهان، برگزاریمناقصات نوسازی بنین با موضوع « نوسازی و ساخت 35 بازار شهری و منطقه ای» و همچنین مناقصه شرکت مخابرات سوریه جهت تأمین ماژول و درگاه های دسترسی با باند گسترده و سیستم تأمین انرژی تابشی متناسب با آن  را باطلاع کلیه فعالان اقتصادی می رساند. 

52 676

 
 

 نمايشگاه بين المللي صنايع كوچك و متوسط استان گيونگي كره جنوبي از تاريخ 9 لغايت 12 آبان‌ماه سال‌جاري با حمايت وزارت تجارت، صنعت و انرژي كره جنوبي (اقامت و حمل و نقل رايگان) در محل برگزاري نمايشگاههاي بين المللي گيونگي برگزار مي‌گردد
جهت كسب اطلاعات بيشتر و انجام هماهنگي با معاونت صنايع كوچك شرکت شهرکهای استان تماس حاصل فرماييد.

13263

شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی جمهوری اسلامی ایران در نظر دارد به نمایندگی از دولت جمهوری اسلامی ایران پاویون جمهوری اسلامی ایران را در نمایشگاه بین المللی گل و گیاه روسیه - مسکو از تاریخ 19 لغایت 21 شهریوررماه سالجاری در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی جمهوری اسلامی ایران با حضور شرکت های خارجی برگزار نماید .

نمایشگاه گل یکی از بزرگترین نمایشگاهها می باشد که در آن نمایشگاهدارانی از روسیه و کشورهای مختلف جهان حضور دارند. بهترین تولید کنندگان روسی و آخرین تحولات تکنیکی در این راستا در این نمایشگاه خواهند بود و صنعت گل، بیزینس و طراحیهای جدید با گل توسط کمپانیهای بزرگ جهان در این نمایشگاه به نمایش در می آید. 

بیش از 50 درصد مساحت نمایشگاه برای این نمایشگاه اختصاص داده شده است. در میان شرکت کنندگان کشورهای هلند، آلمان، کلمبیا، قرانسه، اکووادور، و بسیاری از کشورهای سرشناس در صنعت گل شرکت می کنند.

 علاقمندان حداکثر تا تاریخ 98/04/31 درخواست خود را با درج متراژ مورد نظر ارسال و یا جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت اطلاعات تکمیلی با شماره تلفن 02122662664 تماس و یا به پست الکترونیکیاین آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید مراجعه نمایند.

بر اساس نامه واصله از سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان در خصوص اﺑﻼغ ﺷﯿﻮه ﻧﺎﻣﻪ اﺟﺮاﯾﯽ ﻧﺤﻮه ﭘﺮداﺧﺖ ﯾﺎراﻧﻪ ﺻﺎدراﺗﯽ ﺳﯿﺐ درﺧﺘﯽ (ﺑﺎ ﮐﺪ ﺗﻌﺮﻓﻪ 08081000) در ﺳﺎل 1396ﺗﻮﺳﻂ ﻣﻌﺎوﻧﺖ ﺗﻮﺳﻌﻪ ﺑﺎزرﮔﺎﻧﯽ و ﺻﻨﺎﯾﻊ ﮐﺸﺎورزي وزارت ﺟﻬﺎد ﮐﺸﺎورزي صادرکنندگان مشمول میشوند که: 

اﻟﻒ) ﮐﺎرت ﺑﺎزرﮔﺎﻧﯽ(ﺣﻘﯿﻘﯽ ﯾﺎ ﺣﻘﻮﻗﯽ) آﻧﻬﺎ ﺻﺮﻓﺎ از اﺳﺘﺎن اﺻﻔﻬﺎن ﺻﺎدر ﺷﺪه ﺑﺎﺷﺪ. 

ب) در ﺑﺎزه زﻣﺎﻧﯽ 1 / 08 / 1396 ﻟﻐﺎﯾﺖ 29 / 12 / 1396 ﺻﺎدرات ﺳﯿﺐ درﺧﺘﯽ داﺷﺘﻪ اﻧﺪ. 

ج)  اﻇﻬﺎر ﻧﺎﻣﻪ ﻫﺎي ﺻﺎدراﺗﯽ آﻧﻬﺎ داراي ﺗﺎﯾﯿﺪﯾﻪ ﺧﺮوج از ﮔﻤﺮك ﺟﻤﻬﻮري اﺳﻼﻣﯽ اﯾﺮان ﺑﺎﺷﺪ. 

د) از ﻃﺮح ﺑﺎزار ﺑﻪ ازاي ﺑﺎزار (واردات ﯾﮏ ﮐﯿﻠﻮﮔﺮم ﻣﻮز ﺑﺎ ﺣﻘﻮق ورودي5 درﺻﺪ ارزش ﺑﻪ ازاي ﺻﺎدرات ﯾﮏ وﻧﯿﻢ ﮐﯿﻠﻮﮔﺮم ﺳﯿﺐ درﺧﺘﯽ) اﺳﺘﻔﺎده ﻧﮑﺮده ﺑﺎﺷﻨﺪ.

علاقمندان ﺣﺪاﮐﺜﺮ ﺗﺎ ﺗﺎرﯾﺦ 5 /  5 / 98 در ﺳﺎﻣﺎﻧﻪ ﻣﺸﻮق ﻫﺎي ﺻﺎدراﺗﯽ وزارت ﺟﻬﺎد ﮐﺸﺎورزي ﺑﻪ آدرس http://eagri.maj.ir نسبت به تکمیل اطلاعات و ثبت نام اقدام کرده و ﺿﻤﻨﺎ ﺷﻤﺎره ﺗﻠﻔﻦ 03137913186 آﻣﺎده ﭘﺎﺳﺨﮕﻮﯾﯽ ﺑﻪ ﺳﻮاﻻت ﻣﺘﻘﺎﺿﯿﺎن ﻣﺤﺘﺮم ﻣﯽ ﺑﺎﺷﺪ.

برا اساس نامه واصله از فرمانداری ویژه کاشان در خصوص ماده ۷ آیین‌نامه اجرایی شناسه ­و رهگیری کالا، ماده ۱۳ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز دستورالعمل دریافت شناسه  لوازم خانگی  کالای موجود در بازار و انبارها، به دستگاه‌های ذیربط و مشمولین دریافت شناسه‌کالا اعم از واردکنندگان و تولیدکنندگان ابلاغ و اطلاع‌رسانی می‌شود.

52 676

صفحه1 از62