kashanccima kashanccima

kashanccima kashanccima

نمايشگاه صنایع پایین دستی نفت ایران به عنوان بزرگترين رويداد ايران در زمينه صنایع پایین دستی نفت،گاز و پتروشیمی ، فرصت بسيار مغتنمي است تا شركتهاي فعال داخلی و بین المللی ، دستاوردها و خدمات خود را در معرض بازديد دست‌اندركاران و متخصصان اين عرصه قرار دهند و با در نظر گرفتن روند تقاضاي بازارها و سمت و سوي رشد اين عرصه، فعاليتها و نوآوري هاي آتي خود را معرفي نمايند.
به اطلاع كـليه علاقمندان و فعالان در اين حـوزه مي رساند اولین دوره اين نمايشگاه بين المللي در تاریخ 13 لغایت 16 بهمن ماه 1398 در محل دائمي نمايشگاه‌های بين المللي تهران برگزار خواهد شد. 

سایت نمایشگاه :http://www.downstream-iran.com

براساس اعلام وزارت صنعت، معدن و تجارت، با توجه به اعلام گذرگاه های مرزی عراق، گزارش شده که کامیون های ایرانی که از مرز چزابه وارد عراق می شوند با کم اظهاری و بعضا واردات کالاهای ممنوعه شامل تخم مرغ، گوجه فرنگی، انگور، سیب درختی و نیز نداشتن اسناد بهداشتی مکررا مقررات عراق را نقض نموده اند، که با توجه به اهمیت موضوع، توجه صادرکنندگان کالا به رعایت ضوابط قانونی ضروری است.

پنجمین نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران، 30 آذر تا 3دی 1398 در شهر دوشنبه تاجیکستان برگزار می شود.

 در این نمایشگاه که از سوی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی مشهد برگزار می شود، شرکت های تولیدی و فعالان اقتصادی در بخش های صنایع غذایی، بهداشتی، درمانی، بخش های مختلف تولیدی، ماشین آلات کشاورزی، مصالح ساختمانی، صادرات خدمات فنی و مهندسی، فرش و لوازم خانگی، خدمات فرهنگی و... حضور خواهند داشت.

شرایط ثبت نام به شرح زیر اعلام شده است:

  • تکمیل و ارسال فرم ثبت‌نام و واریز وجه
  • هزینه اجازه غرفه در داخل سالن با تجهیزات متعارف، هر متر مربع: 120دلار
  • حمل تجهیزات نمایشگاهی متناسب با زمینه فعالیت و به ازای هر متر مربع غرفه، تا 20کیلوگرم رایگان بوده و هزینه حمل بار اضافه (به استثنای بارهای حجمی) به ازای هر کیلوگرم 40000ریال است.
  • اعلام آمادگی به منزله ثبت نام نهایی نبوده و تنها پس از واریز هزینه های مربوطه و تایید نمایشگاه ثبت نام قطعی تلقی می شود.
  • مدارک جهت اخذ روادید: ارسال اسکن صفحه مشخصات گذرنامه و یک قطعه عکس به آدرس این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید;
  • هزینه سفر هر نفر شامل روادید، بلیت هواپیما، اقامت در هتل 4ستاره به مدت 6شب و در اتاق دونفره، رفت و آمد فرودگاهی 1000دلار و درصورت تمایل به اقامت در اتاق یک نفره مبلغ 1200دلار خواهد بود.

شرکت های علاقه مند به حضور در این نمایشگاه می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 05135016716 تماس بگیرند.

آخرین مهلت فعالان اقتصادی برای ثبت نام، تحویل فرم ها، مدارک و اقلام نمایشگاهی، پنجم آذرماه اعلام شده است.

طبق اطلاع واصله از وزارت امور خارجه، در راستای تسهیل تردد اتباع خارجی به منظور ورود به خاک جمهوری اسلامی ایران مقرر شد از تاریخ 1398/9/10جهت اتباع کشورهای افغانستان، پاکستان، اردن، کلمبیا، بنگلادش و سومالی همانند الباقی کشورها روادید الکترونیک (بدون درج برچسب) صادر خواهد شد.

 ضمنا مقررات ممنوعیت صدور روادید در فرودگاه های بین المللی برای اتباع کشورهای یاد شده برابر روال گذشته به قوت خود باقی است. 

بدیهی است برای اتباع کشورهای آمریکا، انگلیس و کانادا مطابق روال گذشته، روادید با برچسب صادر می شود.

بر اساس اعلام سازمان توسعه تجارت ایران، رایزن بازرگانی کشورمان در بغداد تغییر روند ثبت شرکت در آن کشور بر اساس نسبت 51 درصدی عراقی و 49 درصدی خارجی را اعلام کرده است.

همچنین انواع روش ثبت شرکت بر روی وب سایت رایزنی بازرگانی ایران در عراق (بغداد) به آدرس IRAG.TPO.IR قابل بهره برداری است.

اتاق بازرگانی ایران و وزارت امور خارجه با همکاری سازمان ملل متحد در نظر دارد سمینار دو روزه ای با عنوان "سمینار خرید سازمان ملل" را در روزهای سه شنبه و چهارشنبه مورخ 19 و 20 آذر 1398 در اتاق ایرات برگزار میگردد.

هدف از برگزاری این سمینار آشنایی تجار و تولیدکنندگان ایرانی با نحوه ثبت شرکتها در سامانه خرید سازمان ملل جهت حضور در مناقصات منطقه ای و بین الملی آن سازمان می باشد.لازم به توضیح است که اداره خریدهای سازمان ملل با همکاری برنامه توسعه ملل متحد (UNDP) مسئولیت خرید کالا و خدمات از کشورهای در حال توسعه و کمتر توسعه یافته عهده دار می باشد و هر سال طی حضور در کشورهای متقاضی و دیدار تولیدکنندگان و تجار ، نسب به ثبت نام شرکتهای علاقمند به حضور در مناقصات سازمان ملل در سامانه مذکور اقدام مینماید.

فهرست کالا وخدماتی که سازمان ملل متقاضی خرید آنهاست :

1- خدمات حمل و نقل هوایی

2- فرآورده های شیمیایی

3- تهیه مواد غذایی

4-بناهای پیش ساخته

5-خودرو ، قطعات و تجهیزات حمل و نقل

6-تجهیزات پردازشگر الکترونیکی اطلاعات

7- خدمات و تجهیزات مخابراتی

8- خدمات معماری و فنی و مهندسی

9- خدمات فورواردینگ

10-  تجهیز تهویه و گرمایش هوا

11- خدمات تعمیر و نگهداری ساختمان

12-خدمات و تجهیزات ایمنی و امنیتی

شایان ذکر است دفتر مذکور ضمن برخورداری از معافیت های وزات خزانه داری آمریکا (مصون از تحریمها) در بانک خاورمیانه ایران دارای حساب ارزی است و از این بابت شرکتهای ایرانی مشکلی برای دریافت وجه فروش خود از بخش خرید سامان ملل را نخواهند داشت.

زمان سمینار:

سه شنبه 19 آذر/ساعت 14.30 / شرکتهای مستقر در تهران

چهارشنبه 20 آذر/ساعت 14.30 / شرکتهای مستقر در شهرستانها

آخرین مهلت ثبت نام : 16 آذر 

شماره فکس جهت ثبت‌نام: 88825111 - 021

معاونت علمی و فناوری طی سال‌های گذشته همواره از فناوران کشور برای ساخت داخل تجهیزات  وارداتی حمایت کرده است که درنتیجه آن، تعداد قابل‌توجهی تجهیزات و مواد آزمایشگاهی پیشرفته در کشور تولیدشده است. ازاین‌رو به‌منظور کاهش وابستگی آزمایشگاه‌های داخلی به تجهیزات و مواد وارداتی و همچنین استفاده از توانمندی‌های داخلی و حمایت از فعالیت‌های دانش‌بنیان درزمینه ساخت تجهیزات و تولید مواد آزمایشگاهی، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تاکنون شش دوره «نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران» را از 1392 تا 1397 برگزار نموده است و انشالله هفتمین دوره آن از 26 تا 29 آذرماه 98 در محل دائمی نمایشگاه بین المللی تهران برگزار می گردد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر به http://iranlabexpo.ir مراجعه کنید.

در روزنامه تعادل مورخ 13 آذرماه سالجاری منتشر شد:

بودجه 99 بدون اتکا به نفت در بخش جاری بسته شده است. شرایط اقتصادی کشور هم به گونه‌ای نیست که بتوان چندان روی درآمد نفتی حساب کرد و دولت چشم امید خود را به درآمدهای مالیاتی بسته است. صحبت‌های دولتمردان نیز نشان می‌دهد که چندان امیدی به دریافت مالیات از بخش‌هایی که در سال‌های قبل از پرداخت مالیات معاف محسوب می‌شدند نیست. مبارزه با فرار مالیاتی نیز در سال‌های گذشته در دستور کار بوده است اما هیچ‌گاه در عمل نتوانست طرحی موفق باشد. با در نظر گرفتن تمامی این موارد به نظر می‌رسد قرار است در سال 99 بیشترین فشار بر روی شرکت‌هایی که پرونده مالیاتی روشنی دارند بیاید. با این وجود وضعیت اقتصادی به گونه‌ای نیست که شرکت‌ها بیش از این توان پرداخت مالیات داشته باشند. نگاهی به وضعیت اقتصاد نشان می‌دهد شاید روی ورق اوضاع چندان بد نباشد اما در بخش واقعی اقتصاد رکود کاملا احساس می‌شود و شرکت‌ها نگران هستند که سیاست‌های مالی دولت منجر به گسترش رکود شود.

  کیک اقتصاد بزرگ‌تر نشده که مالیات بیشتر شود

محمود تولایی رییس کمیسیون مالیات، کار و تأمین اجتماعی اتاق ایران با اشاره به رویکردهای جدید مالیات ستانی دولت در بودجه ۹۹ عنوان کرد: باور ما این است که کیک اقتصاد و بنگاه‌های اقتصادی به ویژه در سال ۹۸ بزرگ‌تر نشده است؛ چراکه در سال ۹۷ برخی از بنگاه‌های اقتصادی به دلیل جهش نرخ ارز سودهای بالایی کسب کردند. اما در سال ۹۸ بنگاه‌های عمدتا با رکود سنگینی مواجه‌اند و درآمدها نیز براساس شاخص‌های اقتصادی و حتی پیش بینی‌های صورت گرفته نشان می‌دهد که این بنگاه‌های اقتصادی سودآور نبوده است؛ حال اگر مالیات ستانی در این بخش افزون‌تر شود، این امر می‌تواند منجر به تضعیف بنگاه‌ها شود که با سیاست‌های بلندمدت دولت در ارتباط با حفظ اشتغال و رونق تولید در تضاد است. او با بیان اینکه دولت حوزه‌های جدید مالیاتی را ترسیم کرده، اظهار کرد: اما چنانچه در این بخش‌ها تورم زدایی نشود، می‌تواند منجر به فقیر شدن مردم شود. یعنی مالیات از اشخاصی اخذ شود که نسبت به تورم موجود درآمد پایینی دارند، این امر موجب فقیر ترشدن این افراد در شرایط کنونی خواهد شد. بنابه اظهارات تولایی، اگر تورم زدایی از درآمدهاصورت نگیرد، آسیب جدی به کسب و کارها ومعیشت مردم وارد خواهد شد.

  هزینه‌های جاری دولت باید کم شود

رییس کمیسیون مالیات، کار و تأمین اجتماعی اتاق ایران در ادامه بیان کرد: دولت اگر می‌خواهد دولت بودجه سال آتی خود را بدون درآمدهای نفتی ببندد، باید از یکسو به فکر روش‌های جایگزین درآمدی باشد که برای او منابع مالی پایداری را خلق کند و از سوی دیگر، باید به فکر کاهش هزینه‌های جاری خود باشد. او در ادامه می‌افزاید: زمانی نماگرهای آماری، رشد اقتصادی را منفی گزارش می‌دهند، یعنی بنگاه‌های اقتصادی در حال کوچک شدن و رو به تعطیلی هستند. این بدان معناست که تولید رو به کاهش و سفره‌های مردم در حال کوچک شدن است. حال در چنین شرایطی اگر سفره دولت یا همان هزینه‌های جاری دولت کاهش نیابد، قطعا شاهد تعمیق رکود و مشکلات جدیدی خواهیم بود. از همین رو، تولایی بر این باور است که دولت باید هزینه‌های خود را کاهش داده و از سوی دیگر، به دلیل کاهش درآمدهای نفتی، در بودجه آتی به دنبال روش‌های دیگری برای جذب منابع پایدار باشد که مالیات ستانی به شیوه عادلانه به یکی از این روش‌ها است.

  واگذاری‌های دولت هزینه حقوق را کاهش نداد

رییس کمیسیون مالیات، کار وتأمین اجتماعی اتاق ایران بر این موضوع را نیز مورد اشاره قرار می‌دهد که دولت هنوز بسیار چاق است؛ حتی با وجود واگذاری‌ها و برون سپاری‌هایی که در بدنه دولت صورت گرفته، اما عملا از نیروهای انسانی دولت کاسته نشده و همچنان حقوق دریافت می‌کند. خب این یعنی بار مالی اضافی که بر روی دوش دولت سنگینی می‌کند. او می‌گوید: دولت با معضل پرداخت حقوق کارمندان خود مواجه است، اما متاسفانه شاهد تزریق نیروهای جدید به بدنه دولت هستیم. برهمین اساس و به گفته این فعال اقتصادی، باید جلوی بزرگ شدن دولت گرفته شود و خود دولت‌هم باید یک بازنگری جدی در هزینه‌های خود انجام دهد. همچنین بنابه گفته‌های تولایی، فعالان اقتصادی معتقدند مالیات یکی از ارکان اساسی اقتصادی کشور است و باید تامین شود. اما دیدگاه‌ها در خصوص نحوه وصول این مالیات متفاوت است. به ویژه در مورد نحوه وصول مالیات بر ارزش افزوده که اصرار داریم اگر این نوع مالیات اصلاح نشود برای تولید مشکلاتی به وجود خواهد آورد و تولید را زمین‌گیر خواهد کرد.  رییس کمیسیون مالیات، کار وتأمین اجتماعی اتاق ایران همچنین با بیان اینکه در هر جای دنیا که مالیات بر ارزش افزوده اجرا می‌شود، مالیات‌های مستقیم نیز کاهش داشته، گفت: اما از زمانی که قانون مالیات بر ارزش افزوده به شکل فعلی اجرا شده، قانونی وضع نشده است که میزان مالیات مستقیم تعدیل شود.

  تغییر رویکرد تنها مربوط به اعداد بودجه نیست

دولت در بودجه 99 بحث نفت زدایی را مطرح می‌کند. این بحث مساله بسیار مثبتی است اما موضوع اصلی این است که نفت زدایی صرفا در اعداد و ارقام بودجه نیست بلکه در روح بودجه و تفکر غالب بر آن باید وجود داشته باشد. زمانی که بحث نفت زدایی مطرح می‌شود یعنی درآمد دولت نه یک منبع خدادادی در اختیار دولت بلکه جیب مردم است. در کشورهایی که بر اساس مالیات دولت اداره می‌شود رفتار دولت‌ها نیز در هزینه کردن بودجه متفاوت است. در اقتصاد ایران همیشه به دلیل اینکه دولت بودجه خود را از نفت دریافت می‌کرد نیازی به پاسخگویی درباره محل هزینه‌ها احساس نمی‌شد. اما اگر قرار است امروز از مالیات بودجه جاری پرداخت شود طبیعتا باید این هزینه‌ها برای مصارف مورد تأیید مالیات‌دهنده‌ها پرداخت شود. این مساله‌ای است که هنوز دولت به آن واقف نیست و صرف پرداخت هزینه از مالیات را به نوعی نفت‌زدایی از بودجه می‌داند.

 

لینک روزنامه: https://b2n.ir/657404

هیئت رئیسه اتاق کاشان در تاریخ 11 آذر ماه از باغ گیاه شناسی کاشان بازدید کردند.

باغ گیاه‌شناسی در ابتدای محور کاشان بادرود  قرار دارد که سال‌ها پیش با همت مسئولان و تلاش دکتر بتولی ایجاد و تحت نظر منابع طبیعی استان اداره می‌شد.

گفتنی است عملیات احداث باغ گیاهشناسی کاشان در پنج سال اخیر با حمایت ستاد توسعه گیاهان دارویی ریاست جمهوری در حال اجرا بوده و ایجاد ساختمان باغ موزه گلاب نیز در ورودی آن به وسعت یک هکتار جانمایی شده است.

فعالان کسب و کار با استفاده از در گاه ملی مجوزهای کشور به نشانی www.G4B.ir ( دادور و یاور، سام و نما) همه خدمات دولت الکترونیک از مرحله ثبت نام، صدور مجوز، پیگیری شکایت و دریافت نتیجه شکایت را بدون مراجعه به دستگاه‌های مختلف انجام می دهند.

سامانه جامع پیشخوان خدمات مجوزهای کسب و کار، همه نیازهای فعالان اقتصادی را پاسخ می دهد و پنجره ای برای تسهیل اقدامات جامع همه دستگاههاست.

 

 

صفحه1 از75