kashanccima kashanccima

kashanccima kashanccima

فدراسیون فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران با حمایت اتاق ایران و سازمان توسعه تجارت ایران نخستین نمایشگاه مجازی ایران را تحت عنوان Iran Virtual Expo و با هدف معرفی توانمندی های تولیدی و صادراتی فعالان اقتصادی در داخل و خارج کشور در فاصله زمانی 5 الی 20 اسفندماه سال جاری برگزار می نماید.

جهت مشارکت و انجام هماهنگی های لازم از طریق شماره تلفن های 88175053 و 88175232-021 تماس حاصل فرمائید.

آدرس سایت: www.iranvirtualexpo.com

بنابر اعلام مدیر کل دفتر توسعه خدمات بازرگانی سازمان توسعه تجارت، بنگاه های صادراتی جهت دریافت مشوق کمک سود تسهیلات بانکی مراحل ذیل را انجام دهند.

52 676

 

اداره کل امور مالیاتی استان اصفهان در آستانه فرارسیدن چهل و دومین سال پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در نظر دارد نسبت به بخشودگی جرائم مالیاتی برای مودیان تسهیلات ویژه­ ای در بازه زمانی 16 / 10 /99لغایت 22/11/99 به شرح ذیل منظور نماید :
-اشخاص حقیقی که تا تاریخ 22 بهمن ماه سالجاری نسبت به پرداخت اصل مالیات و جرائم غیر قابل بخشش خود اقدام نمایند میزان بخشودگی جرایم آنان افزایش یافته و به میزان درصدهای بخشودگی آبان ماه موضوع بخشنامه 509/99/200 مورخ 20/03/99 سازمان امور مالیاتی کشور ( بدون احتساب کاهش دو درصدی به ازاء هرماه ) بهره مند خواهند شد

بیست‌‍ وچهارمین آئین بزرگداشت روز ملی صادرات و تجلیل از صادرکنندگان نمونه کشور با حضور مسئولان کشور از جمله معاون اول رئیس جمهور و وزیر صنعت، معدن و تجارت، در محل اتاق ایران برگزار شد که دو صادرکننده کاشانی نیز در جمع برترین ها قرار گرفتند.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی کاشان، از منطقه کاشان شرکت قیطران در حوزه فرش ماشینی به مدیرعاملی"الوانکاریان" و شرکت تولیدی تولیدی فولاد سپید فراب کویر در حوزه محصولات طویل فولادی به مدیر عاملی "خوروش"به عنوان صادرکنندگان نمونه انتخاب شدند.

اتاق کاشان کسب این افتخار را به جامعه اقتصادی منطقه تبریک می‌گوید.

در این آئین 56 صادرکننده برتر سال 98 تجلیل شدند که به یک شرکت مدال افتخار صادرات، به 8 شرکت تندیس صادرکننده ممتاز ملی و به 47 شرکت تندیس صادرکننده نمونه ملی اهدا شد. از بین منتخبان، 10 شرکت در حوزه صادرات صنایع غذایی، 7 شرکت در حوزه صادرات خدمات فنی و مهندسی و 39 شرکت در حوزه صادرات محصولات صنعتی و معدنی هستند.

در نود و هفتمین جلسه شورای گفت و گو محمود تولایی رئیس اتاق کاشان با شرط عملی شدن قوانین در حوزه کار اظهار کرد: با توجه به حضور نمایندگان از دولت، کارفرما و کارگر در شورای عالی کار ،پیشنهادات و مصوبات شورای گفتگو از سوی شورای عالی کار به تصویب برسد.
وی افزود: قوانینی و مصوباتی که بدون همراهی کارگران، کارفرمایان و دولت به صورت طرح و لایحه از سوی مجلس و دولت به تصویب می رسد بعضا در مرحله اجرا به مشکل برمی خورد.
محمود تولایی با تاکید استفاده از ظرفیت ماده ۱۹۱ قانون کار و تاثیرات مثبت آن افزود: استفاده ظرفیت و استثنایات این ماده قانون کار که بخشی از قوانین را اختیاری و بخشی از قانون را متوقف می کند تا بعضی از کارگاه شامل قانون نباشند، اما اجرا نمی شود.
رئیس اتاق کاشان افزود: اگر بتوان از ظرفیت این ماده قانونی استفاده کرد بخش عمده کارگران در کارگاههای چند نفره کوچک، اصناف حتی در بخشهای آموزش و درمان که الان از هیچ مزایایی برخوردار نیستند منتفع میشوند

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی کاشان، علی آبیار با اشاره به اینکه ممیزی تمدید گواهی ایزوی این اتاق به صورت ویدئو کنفرانس صورت گرفت، اظهارداشت: اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی کاشان در راستای چشم انداز ۱۴۰۴، اسناد بالادستی کشور و ماموریت خود در جهت ارتقا ء جایگاه بخش خصوصی و بهبود مداوم خدمات و نیز افزایش رضایتمندی تمامی ذینفعان، موفق به تمدید گواهینامه ISO بر مبنای استانداردهای ISO 9001:2015 (سیستم مدیریت بهبود کیفیت) شد.

وی توضیح داد: به منظور حفظ توصیه های بهداشتی در راستای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و با توجه به محدودیت های بهداشتی اعمال شده؛ ممیزی مراقبتی و صدور مجدد گواهینامه به صورت از راه دور از شرکت TUV INTERCERT آلمان با مرجع اعتبار دهی DAKKS این کشور به زبان انگلیسی با تایید سرممیز شرکت ارین توف پاسارگاد برای اتاق بازرگانی ، صنایع، معادن و کشاورزی کاشان صادر شد.

آبیار عنوان كرد: در اين بين سعي شده به درخواست هاي كيفي مشتريان توجه بيشتري شود چراكه بهبود و ارتقاي سطح مستمر فرآيندها جهت ارائه خدمات به اعضای اتاق کاشان از اهداف اصلي اين اتاق است.

در پايان رئيس و پرسنل اتاق بازرگاني كاشان با اعتقاد به برقراري نظام كيفيت و رعايت الزامات استاندارد بين المللي ايزو 9001:2015و 10002:2018تعهد مي نمايد در جهت حفظ و استقرار اين نظام بر پايه خط مشي افزايش رضايت مشتري، بهبود مستمر سازمان، تحويل به موقع خدمات و كاهش زمان هاي تاخير، ارتقاء سطح علمي پرسنل از طريق آموزش اثر بخش و در نهايت پاسخگويي منطقي به نظرات و شكايات احتمالي اعضا را سرلوحه وظايف خود قرار دهد.

 

 
 

در کمیسیون کشاورزی، آب، محیط زیست و منابع طبیعی اتاق سید تقی حجازی - رئیس این کمیسیون با اشاره به اهمیت بخش کشاورزی و آب در تولید و امنیت غذایی کشور اظهار داشت: نگاه مطالعه نشده مسئولین مهمترین تهدید برای بخش کشاورزی کشور است.
وی با بیان اینکه اختیارات آب نباید در دست وزارتخانه ای به غیر از جهاد کشاورزی باشد، ابراز داشت: بهره وری آب باید مورد توجه مدیران و مسئولین قرار بگیرد.
رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی با بیان اینکه پساب کاشان مربوط به بخش کشاورزی است، تصریح کرد: در حال حاضر این پساب برای تصفیه به تصفیه خانه می رود در حالیکه قبلا این آب در بسترهای زیرزمینی قرار می گرفت و مورد استفاده کشاورزان بود.
رضا مظلومی رئیس اداره جهادکشاورزی کاشان هم در این کمیسیون با بیان اینکه بهره وری آب از تولیدات گیاهی از ۱.۱ کیلوگرم بر هر مترمکعب تا سال ۱۴۰۰ باید به ۲.۲ افزایش پیدا کند، گفت: میانگین بهره وری در کشور ۱.۳۲ و در جهان ۱.۷ است.
وی با بیان اینکه باید در بحران و کمبود آب باید تصمیم های درستی گرفته شود، افزود: سیاستی قبلا شکل گرفت که محصولاتی را جایگزین محصولات قبل کردیم که مصرف آب کمتر و صرفه اقتصادی بیشتر برای کشاورز داشت غافل از اینکه برخی از محصولات را حذف کردیم که استراتژیک بود.
رئیس اداره جهاد کشاورزی کاشان ادامه داد: نباید امنیت غذایی مردم به خطر افتد و باید از کشاورزان در تولید محصولاتی مانند گندم در قالب قراردادهایی حمایت کند.
وی با بیان اینکه باید از نظر اقتصادی برای کشور فعالیت در حوزه محصولات استراتژیک مثل گندم به صرفه باشد، تاکید کرد: مثلا برای کشاورز کاشت صیفی جات علیرغم اینکه از طرف دولت هیچ حمایتی نمی شود ولی از نظر اقتصادی بسیار به صرفه تر است به همین دلیل باید از کشاورزان فعال در حوزه کشت گندم حمایت شود.
حمید کافی زاده رئیس پیشین اداره جهاد کشاورزی کاشان نیز با اشاره به کمبود آب در منطقه کاشان گفت: صنعت کشاورزی در منطقه کاشان بسیار بااهمیت است به طوریکه ۴۵ هزار بهره بردار در این بخش است که فعالیت مستمر دارند.
وی با اشاره به اینکه اقتصاد خانوارهای زیادی در منطقه کاشان به کشاورزی وابسته است، افزود: با توجه به کاهش بارندگی ها و پایین رفتن سطح سفره های آب زیرزمینی باید در استفاده از آب مدیریت شود.
رئیس پیشین اداره جهاد کشاورزی کاشان وجود نظام صنفی کشاورزی را برای این بخش ضروری دانست و تاکید کرد: ورود بخش خصوص می تواند تغییرات شگرفی در این حوزه ایجاد کند چراکه این بخش میتواند با واردات تکنولوژی روز دنیا باعث توسعه و پیشرفت شود.

دفتر امور اقتصادی و سیاست های تجاری وزارت صنعت، معدن و تجارت، پرسش نامه چالش های کسب و کار بنگاه های اقتصادی را به منظور دریافت نظرات فعالان عرصه تولید و تجارت و صاحبنظران حوزه صنعت، معدن و تجارت در سامانه بهین یاب ایجاد نموده که فعالان اقتصادی می توانند با مراجعه فصلی(سه ماهه) به سایت بهین یاب به آدرس https://behinyab.ir و ورود به بخش "پایش فضای کسب و کار" نسبت به تکمیل پرسشنامه و ثبت اطلاعات در این صفحه مبادرت نمایند.

بنابر اعلام امور استان ها و تشکل های اتاق ایران در خصوص نامه قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مبازره کرونا که تمدید زمان اجرای تبصره (1) ماده (21) مکرر قانون اصلاح قانون صدور چک" ارسال کرده است.

52 676

بر اساس اعلام اتاق ایران، متعاقب پیگیری های به عمل آمده از سوی سفارت جمهوری اسلامی ایران در مسکو، اعتبار تمامی مجوزهای تردد 2020 قلمرو روسیه تا پایان ژانویه سال 2021 میلادی تمدید شده است.
معافیت تردد دو جانبه فی مابین از شمول مجوز تردد، وصف کلیه اوراق ترانزیت یا ثالث است و شایسته است هرگونه مصادیق مطالبه مجوزهای تردد دو جانبه ناوگان ایرانی به قلمرو روسیه، اعم از ورود با محموله (صادرات به مقصد روسیه) یا ورود خالی و بازگشت خالی از مبدا روسیه یا بارگیری از مبدا روسیه (واردات از مبدا روسیه) که متضمن مستندات لازم برای پیگیری بعدی هستند در اسرع وقت به دفتر ترانزیت و حمل و نقل بین المللی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای وزارت راه و شهرسازی منعکس شود. گفتنی است بارگیری از مبدا روسیه نیز در شمول تردد دو جانبه محسوب و بر اساس موافقتنامه حمل و نقل بین المللی جاده ای از مطالبه مجوز تردد معاف خواهد بود.
صفحه1 از106