kashanccima kashanccima

kashanccima kashanccima

نمایشگاه بین المللی پزشکی آدیس آبابا در تاریخ 9 الی 13 مه 2019 برگزار می گردد.

جهت کسب اطلاعت بیشتر با شماره تلفن : 85730000-021 اتاق ایران دفتر معاونت بین الملل تماس حاصل نمائید.

معاونت بین الملل اتاق ایران، فهرست نهایی 38 نفر اعضاء موسس اتاق مشترک بازرگانی ایران و تاجیکستان را برای متقاضیان ثبت نام در مجمع عمومی موسس در تاریخ 20 آبان ماه جاری این اتاق اعلام کرد که در زیر آمده است.

فهرست نهایی 38 نفر

بر اساس اعلام سازمان بنادر و دریانوردی، به دلیل نوسانات ارزی و با توجه به ضرورت کاهش هزینه تمام شده کالاهایی که از طریق بنادر کشور حمل می شوند، از ابتدای مهرماه سال جاری هزینه های ارزی خدمات دریایی و بندری مترتب بر کشتی و کانتینر در بنادر کشور، بر اساس نرخ دلار در سامانه نیما محاسبه و دریافت می شود که شرح آن در زیر آمده است.

 

 

اتاق بازرگانی خرمشهر در نظر دارد نمایشگاه توسعه صادرات مواد غذایی، آرایشی ـ بهداشتی و محصولات سلولزی را در تاریخ 26 الی 29 دی ماه 1397 در محل سایت نمایشگاه های بین المللی منطقه آزاد اروند برگزار نماید.

جهت کسب اطلاعت بیشتر با شماره تلفن : 00986153534080 تماس حاصل نمائید

حسب اطلاع معاونت بین الملل اتاق ایران تشکیل کمیته مشترک بازرگانی ایران ـ آفریقای جنوبی در دستور کار اتاق ایران قرار گرفته است. لذا بدینوسیله از کلیه اعضاء واجد شرایط دعوت می شود.

جهت کسب اطلاعت بیشتر با شماره تلفن : 85732388-021 تماس حاصل نمائید.

« با توجه به اهمیت توسعه یکپارچه و هماهنگ مراکز لجستیک در کشور و پیرو مصوبه دومین نشست ستاد مراکز لجستیک، به پیوست "سند آمایش مراکز لجستیک کشور" حاوی مشخصات، سطح‌بندی، تعاریف و پهنه‌های تعیین‌شده برای ایجاد هریک از انواع مراکز لجستیک ابلاغ شد.

«سند آمایش مراکز لجستیک» در دومین نشست «ستاد مراکز لجستیک کشور» 30 مردادماه به تصویب رسید. مرکز لجستیک محدوده مشخصی است که به منظور تجمیع فعالیت‌های مرتبط با لجستیک و حمل و نقل کالا در بعد داخلی یا بین‌المللی و در جهت بهینه‌سازی فرآیندها و کاهش هزینه‌ها ایجاد می‌شود.

طبق این سند بندر دریایی، شهر لجستیک، دهکده لجستیک، پارک لجستیک، مرکز لجستیک مرزی، پایانه بار و انبار و مرکز توزیع محلی از انواع مراکز لجستیک تصویب شده به شمار می‌روند.

از اعضاء اتاق محترم مشترک بازرگانی ایران و چین دعوت می شود تا در مجمع عمومی عادی سالیانه این اتاق که در ساعت 10:00 صبح روز دوشنبه مورخ 97/08/21 در سالن طبقه هشتم اتاق بازرگانی ایران بادستور جلسه زیر  برگزار می گردد، حضور به هم رسانند.

دستور جلسه مجمع عمومی عادی سالیانه:
1-    ارایه گزارش عملکرد هیات مدیره منتهی به 97/6/31
2-    ارایه ترازنامه و صورت های مالی منتهی به 97/06/31
3-    ارایه گزارش بازرس قانونی
4-    بررسی و تصویب بودجه سال مالی منتهی 98/6/31
5-    انتخاب بازرس قانونی برای سال مالی منتهی به 98/6/31
6-    انتخاب روزنامه کثیرالانتشار برای چاپ آگهی های اتاق مشترک

ضمناً آگهی مربوط به اتاق مشترک بازرگانی ایران و چین به پیوست می باشد.

صندوق ضمانت سرمایه گذاري صنایع کوچک به منظور فراهم آوردن موجبات توسعه سرمایه گذاري بخش غیردولتی در صنایع کوچک و کوتاه کردن مدت اجراي طرح هاي اشتغالزا و داراي توجیه اقتصادي با اولویت مناطق کمتر توسعه یافته، اقدام به تضمین و تسهیل در توثیق تسهیلات اعطایی به طرح هاي مذکور می نماید.

  1. صندوق ضمانت صنایع کوچک ماموریت دارد نسبت به صدور ضمانت نامه براي پوشش کسري وثایق متقاضیان حداکثر تا سی میلیارد ریال اقدام نماید که تا 70 درصد(در مناطق کمتر توسعه یافته تا 85 درصد) اصل و سود تسهیلات اعطایی بانک ها و موسسات مالی و اعتباري به صنایع کوچک (اشتغال کمتر از 50 نفر) را تشکیل میدهد.
  2. شرکت باید در زمره صنایع کوچک بوده و زیر 50 نفر پرسنل داشته باشد. همچنین متقاضیان باید داراي فعالیت صنعتی /تولیدي باشند و از مجوزهاي سازمان جهاد کشاورزي تنها صنایع تبدیلی و تکمیلی مورد قبول صندوق می باشد.
  1. ثبت درخواست تنها از طریق سامانه sif.ir امکانپذیر بوده و هر گونه مراجعه فیزیکی براي ارائه درخواست بلا اثر خواهد بود.
  2. متقاضی قبل از تکمیل درخواست خود می بایست نسبت به تهیه اطلاعات و مدارك مورد نیاز اقدام نموده و سپس نسبت به ثبت درخواست خود در سامانه اقدام نماید. اسناد و مدارك مخدوش، قابل پذیرش نمی باشد.
  3. صندوق در ازاي صدور ضمانت نامه 150 % مبلغ ضمانت نامه چک با امضاي متقاضی و یک ضامن غیر و 150 % آن ترکیبی از وثایق نوع 1 ( ملکی قابل ترهین شامل : زمین، باغ، محل اجراي طرح و ملک مسکونی یا تجاري؛ انواع سپرده) و نوع 2 (سفته) با امضاي متقاضی و ضامن دریافت می کند.
  4. کارمزد صدور ضمانت نامه بر اساس نرخ کارمزد ضمانت نامه هاي بانک مرکزي و به صورت نقدي دریافت میگردد و تا 50 % تخفیف دربرخی ضمانت نامه ها منظور خواهد شد.
  5. ضامنین درنظر گرفته شده باید حداقل یکی از شرایط ذکر شده را داشته باشند :

الف - کارمند رسمی، پیمانی یا قراردادي ارگان هاي دولتی (داراي حکم و فیش حقوقی) 2- داراي فعالیت معتبر اقتصادي. ضمن اینکه صندوق در رد یا قبول ضامن و مدارك تحویلی، براساس ضوابط خود مختار خواهد بود.

ب- در صورت ارزیابی املاك قبل از اعلام مصوبه هیئت مدیره تمامی هزینه هاي مربوطه به عهده متقاضی است.

ج- متقاضیان میبایست در هنگام درخواست صدور ضمانت نامه، فاقد بدهی معوق و مشکوك الوصول و همچنین چک برگشتی در سیستم پولی بانکی باشند.

در دیدار رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی کاشان با نماینده اتاق بازرگانی شینینگ عنوان کرد: منطقه کاشان قطب اصلی تولید فرش ماشینی در ایران است که سالانه 100 میلیون مترمربع محصول با کیفیت که قسمتی از ان به کشورهای گوناگون صادر می کند.
محمود تولایی با اشاره به سایر ظرفیت های اقتصادی منطقه کاشان از جمله در زمینه تولید خودرو، صنایع فلزی و ذوب فولاد تصریح کرد: آینده جهان را شرقی ها رقم خواهند زد که در این میان ایران و چین با همکاری های موثر می توانند نقش بزرگی ایفا کنند. 
وی با استقبال از علاقه مندی همتایان چینی برای سرمایه گذاری در کاشان تاکید کرد: آماده امضای تفاهم نامه برای گسترش فعالیت های صنعتی، تجاری و کشاورزی در این منطقه هستیم.
لی جیان چینگ نیز دراین دیدار  افزود: امید می رود که پس از امضای تفاهم نامه ای با مسئولان کاشان، زمینه همکاری بین شهرهای شینینگ و کاشان آغاز شود.
وی با اشاره به وجود کارخانه های فرش ماشینی در شهرهای کاشان و شینینگ بیان کرد: این دو شهر می توانند همکاری زیادی در زمینه تولید و تجارت این محصول داشته باشند.
یک عضو اتاق بازرگانی شینینگ نیز در این دیدار، هدف از سفر به کاشان را پیرو تاکید رئیس جمهوری چین مبنی بر احیای جاده ابریشم و شعار ایجاد جاده کمربند عنوان کرد و گفت: استان های اصفهان و شانگهای مانند بسیاری از نقاط واقع در مسیر جاده ابریشم از نزدیکی اقتصادی و اهمیت بسزایی برخوردار هستند
پنج شنبه, 26 مهر 1397 06:33

تولید مازاد محصول زیتون

براساس نامه واصله از سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان  به اطلاع کلیه بنگاههای خریدار داخلی و بنگاههای دارای بازار صادراتی می رساند شروع فصل برداشت بیش از 25 هزار تن محصول زیتون خوراکی و روغنی این استان فرا رسیده است.

FaxInbox 401d45d558e68e7 uhbfssvidv 01

 

صفحه1 از33