kashanccima kashanccima

kashanccima kashanccima

بنابراعلام امور بین الملل اتاق ایران، مجمع عمومی عادی سالیانه اتاق بازرگانی مشترک ایران – اتریش روز شنبه مورخ 28 تیرماه سال جاری از ساعت 14:00  در محل اتاق بازرگانی ایران با دستور جلسه ذیل برگزار می گردد :

دستور جلسه  :

  • ارائه گزارش عملکرد هیات مدیره
  • ارائه گزارش مالی و تصویب آن
  • ارائه گزارش بازرس
  • انتخابات هیات مدیره
  • انتخاب بازرس اصلی و علی البدل
  • تعیین روزنامه کثیرالانتشار جهت درج آگهی
  • تعیین مبلغ ورودی عضویت و مبلغ تمدید سالیانه
  • طرح سایر موضوعاتی که در صلاحیت مجمع عمومی باشد .

آن دسته از اعضا اتاق مشترک که تمایل به کاندیداتوری در هیات مدیره را دارند، حداکثر تا 10 روز قبل از برگزاری مجمع درخواست خود را به صورت کتبی به دبیرخانه اتاق مشترک ارسال نمایند .

بنابر اعلام اموربین الملل اتاق ایران، مجمع عمومی عادی سالیانه اتاق مشترک بازرگانی ایران و کانادا دوشنبه 30 تیرماه از ساعت 14:00 در اتاق ایران برگزار خواهد شد.

قرار است در این جلسه بازرس اصلی و علی‌البدل نیز انتخاب شوند.

بر اساس اعلام معاونت استان ها و تشکل های اتاق بازرگانی ایران، مصوبه سازمان توسعه تجارت ایران با موضوع "پرداخت مشوق های صادراتی مندرج در بند5 بسته حمایت از صادرات غیرنفتی سال 1399" توسط معاون اول رئیس جمهور و رئیس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی ابلاغ شده که جزئیات آن در زیر آمده است.

52 676

 

براساس اعلام معاونت کسب و کار اتاق ایران، سامانه شناسایی و پایش قوانین و مقررات فسادزا و مخل کسب و کار به آدرس http://bdr.chambertrust.ir طراحی و پیاده سازی شده که بهره برداری بهینه و دستیابی به اهداف ایجاد این سامانه ها منوط به مشارکت حداکثری و همراهی تمامی فعالان اقتصادی و ذینفعان اتاق است. 

محمود تولایی روز پنجشنبه در نشست کمیسیون کشاورزی، آب ، منابع طبیعی  و محیط زیست اتاق کاشان اظهار داشت: امروز موتور محرک رشد اقتصادی در حال حاضر کشور کشاورزی است  و سایر بخش‌های اقتصادی منفی شش تا هشت پیش بینی می شود  و تنها بخشی که می تواند ما را به صفر یا منفی دو برساند، کشاورزی است اما این بخش اقتصادی مظلوم واقع شده است..

وی با اشاره به کاهش میزان دبی چاه‌های قانونی و مجوز دار کشاورزی این منطقه تاکید کرد: برای کنترل و نظارت بر آب چاه‌های کشاورزی باید چاه‌های غیرمجاز مسدود شود.

رئیس اتاق کاشان  افزود: کشاورز بر اساس میزان مجوز و آب‌دهی چاه نسبت به لوله‌ و شبکه‌گذاری برای آبیاری قطره‌ای و بارانی و دیگر روش های نوین برنامه‌ریزی و هزینه  کرده است اما هنگامی که میزان مجوز را و برداشت چاه به نصف کاهش می یابد، منابع و تجهیزات نوین کشاورزی نیز از بین رفته و کل کار از انتفاع خارج میشود چه کسی پاسخگوی این خسارت خواهد بود؟

وی ادامه داد: مطالعات نشان میدهد اگر دولت بتواند جلو متخلفین را بگیرد افزایش برداشت از منابع زیاد نیست و سطح معقولی است اما بجای برخورد با چاه های غیر مجاز، از برداشت چاه های مجاز جلوگیری می کنند.

در ادامه مهرداد مرادوند با بیان اینکه مسائل و مشکلات کشاورزی در اکثر نقاط کشور یکسان است، اظهار داشت: مظلوم ترین بخش مربوط به بخش کشاورزی است و از این رو مشکلاتی را برای کشاورزی و کشاورز به وجود آورده است و این موضوعات در راستای ضد توسعه کشاورزی است.

مدیرکل جهاد کشاورزی استان اصفهان ضمن انتقاد از ماده 101 و عدم صرفه اقتصادی برای کشاورز برای ایجاد واحد کشاورزی در محدوده شهری افزود: بهترین راهکار منطقه بندی قانون است و اتفاق افتادن آن می تواند به یک نتیجه و اجماع خوبی رسید در حالی که دست مدیران کل در این زمینه بسته است.

سپس سید تقی حجازی ، بخش کشاورزی را به عنوان صاحب اصلی آب عنوان کرد و اظهار داشت: وی خواستار واگذاری مالکیت آب  به مالک اصلی آن، بخش کشاورزی شد.

عضو هیات رئیسه اتاق کاشان افزود: اگر در ماهیان زنیتی و ... به عنوان شاگرد اول کشور هستیم چون از دیرباز مردم در منطقه دو شغله بوده و کشاورزی در کنار صنعت رونق داشته و دارد.

رئیس کانون گل سرخ با اشاره به تحقیقاتی که در زمینه مصرف بهینه در دانشگاه صورت گرفته اظهار کرد: دانشگاه در زمینه آبیاری و مصرف بهینه آب به پیشرفت بخش کشاورزی کمک می کند پس محدودیت در شیوه مصرف آب گذاشته، نه اینکه بخش کشاورزی را محدود کنید.

در پایان سیدجواد ساداتی نژاد با بیان اینکه باید گلخانه را در منطقه توسعه دهیم، اظهار داشت: قوانین دست و پا گیر باعث شده است که مشکلاتی برای توسعه بخش کشاورزی ایجاد شده است و بر همین اساس لازم است در این زمینه اقدامات لازم صورت پذیرد.

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی ضمن تاکید بر توسعه دامپروری افزود: لازم است تا برای پرورش ماهیان آب شور به ویژه ماهی تیلاپیا اقدامات لازم صورت پذیرد تا مشاغل قابل توجهی را در این زمینه انجام شود چرا که این منطقه پتاسنیل های مختلف کشاورزی دارد.

گفتنی است حوزه کشاورزی در اوضاع و شرایط فعلی و با توجه به تحریم های اخیر از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است در حالی که بهره وری این بخش با وجود تحریم ها حفظ و ارتقاء پیدا کرده است و از این رو لازم است تا بیش از پیش به آنان رسیدگی شود.

اتاق کاشان نیز در حفظ و ارتقاء شرایط می تواند نقش بسزایی داشته باشد و یکی از پتانسیل های این نهاد وجود کمیسیون کشاورزی آب ، منابع طبیعی و محیط زیست است که کشاورزان، روسای اتحادیه ها و انجمن ها می توانند بدون واسطه مشکلات خود را با مسئولان مطرح کنند.

کشاورزان مشکلات مختلفی در زمینه بیمه، قیمتگذاری، نبود زیرساخت ها دارند که با تشکیل جلسات در قابل کمیسیون کشاورزی، آب ، منابع طبیعی  و محیط زیست اتاق کاشان می توانند این موضوعات را با مسئولان و روسای ادارات مطرح و برای آن چاره اندیشی لازم صورت پذیرد.

سازمان توسعه تجارت ایران، انواع روش های بازگشت ارز حاصل از صادرات را اطلاع رسانی کرده است. می‌توانید فایل آموزشی راهکارهای بازگشت ارز را از لینک زیر دریافت نمایید.

52 676

بنابر اعلام امور بین الملل اتاق ایران، در خصوص استفاده بهینه از انعقاد و اجرائی شدن موافقت ها نامه تجارت ترجیحی میان کشورمان و اتحادیه اقتصادی اورسیا از اول آبان 98 از کلیه اعضا محترم که در این فعالیت دارند نسبت به تکمیل فرم ذیل اقدام فرمایند.

52 676

بنا بر اعلام دفتر صنایع نساجی، پوشاک و سلولزی، ثبت اطلاعات انواع کاغذ ( رل، کاغذ چاپ، روزنامه، تحریر و .. ) در سامانه جامع تجارت الزامی است.

برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت bi.ntsw.ir و یا با 75492000-021 داخلی 13 و تلفن همراه 09381306077 تماس حاصل نمائید.

سه شنبه, 03 تیر 1399 11:07

قوانین ثبت شرکت در روسیه

بنابر اعلام امور بین الملل اتاق ایران، قوانین و مقررات مربوط به ثبت شرکت ها و فعالیت های تجاری را در فدراسیون روسیه  از لینک ذیل دانلود کنید.

52 676

 

 

طبق اطلاع واصله از وزارت خارجه کشورمان شرکت قرقیزی، نیکا ک . گ تمایل خود را برای واردات روغن های موتور، گریس و پایه از ایران اعلام نموده است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن:996312661919 + تماس حاصل فرمائید.

صفحه1 از91